Lavaboya 1 Kaşık Tuz Atarsanız

Lavabonuz tıkanıklığı günlük işleri aksatan adete bir baş belasıdır, önereyeceğimiz bu usuller çok işinize yarayacak. Kolay ve pratik usuller ile lavabonuzu açmak istiyorsanız size göstereceğimiz bu usullere kesinlikle bakmalısınız.

Ne yaparsanız yapın lavabo tıkanıklığının önüne geçemiyorsanız belki de henüz doğru usul ile tanışmadınız. Bazılarını yeni dinlediğiniz bazılarını ise ilk kere dinleyeceğiniz lavabo açma usullerini sizler için derledik, işte o kolay ve pratik usuller…

Karbonat, sıcak su ve sirke

Mutfak lavabolarınız muhtelif nedenlere bağlı olarak sık sık tıkanıyorsa karbonat, sıcak su ve sirke kullanımı yapabilirsiniz. Bunun için denk ölçülerde karbonat ve sirkeyi karıştırıp, lavaboya dökün. Üzerine de kaynar suyu dökün. Bu operasyon ile gider borusu anında açılacak.

Su ve tuz karışımı

Saç, sabun harabesi gibi nedenlere bağlı olarak banyo giderlerinizde tıkanıklık alana gelebilir. Banyo giderlerini arınabilmek için sıcak su ve tuz karışımını kullanmayı seçim edebilirsiniz.

Bulaşık deterjanı

Gider borularında alana gelen tıkanıklıklar için en kolay usul bulaşık deterjanı ve kaynar su karışımı olabilir. Bunun için öncelikle gidere 100 ml bulaşık deterjanı dökün, yarım saat sonra da gidere kaynar su dökün.

Lavabo pompası

Lavabo tıkanıklıklarında en kolay operasyon olarak kullanılan pompa usulü, her zaman yaşam kurtarıcıdır. Pompayı doğru bir şekilde kullanabilmek için öncelikle pompayı lavabonun üzerine kapatın, su gitmesini yasaklayın ve lavabonun yarısı su ile dolduktan sonra pompayı kullanın.

Evye süzgeci

Mutfak lavabolarınızda evye süzgeci kullanarak lavaboları gözetebilirsiniz. Lavaboya girecek yabancı cisimleri filtreleme özelliği bulunan evye süzgeci oldukça işe bereket bir usul olacak.

Bir cevap yazın