Limon-Bal-Zeytinyağı Bu Karışımı Cildinize Sürün!

Limonun cilde bereketleri nelerdir?

Limonun her şeye olduğu gibi cilde de bir hayli verimi vardır. Limonun cilde bereketleri saymakla bitmez. Şayet siz de limonun cilde verimi neler bilmek ister misiniz? İşte limonun cilde bereketleri…

Limon lezzetiyle olduğu gibi bir hayli rahatsızlığa olan verimiyle de mucize bir meyvedir. Bir Hayli şeye olduğu gibi cilde de verimi olduğu öğrenilen limonun neleri sağladığını öğreniyor musunuz? Limonun cilde bereketleri nelerdir? Cildinizde asıllaştırdığı farklılıklar nelerdir? Tüm bunları bilmek için haberimize kesinlikle göz atın.

Limonun cilde sağladığı yararların yanı sıra nasıl kullanmak gerektiğini, limonla hazırladığımız kürleri ve tanımları derdiğimiz bu haber ile limona bir defa daha aşık olacağınızı garanti ediyoruz.

Limonun cilde bereketleri
*Sivilce ve siyah noktalara karşı kullanılabilir.
*Ciltte oluşan kirlere karşı kullanılabilir.
*Fazla yağlı ciltlerde yağ balansını sağlamak için kullanılabilir.
*Kepek önleyici olarak kullanılabilir.
*Ciltte alana gelen kararmalara karşı kullanılabilir. Özellikle koltuk altı ve dirsekler için…

*Cilde canlılık vermek için kullanılabilir.
*Cildi ıslatmak için kullanılabilir.
*Cildi ölü hücrelerden temizletmek için kullanılabilir.
*Ciltteki çatlakları eksiltmek için kullanılabilir.

Limonla hazırlanan cilt maskeleri
Siyah noktalar için: ½ kaşık limon suyu ile, 1 tatlı kaşığı karbonatı karıştırıp macun haline getirin. Siyah noktalı bölgeye sürüp 15 dakika bekletin. Daha sonra bol su ile yıkayın. Haftada bir defa yapabilirsiniz.

Sivilce ve iltihaplı sivilceler için: sivilceli bölgeye günde iki defa limon sürüp takribî 5 dakika beklettikten sonra yıkayın. Sivilce yok olana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Ölü hücrelerden temizletmek için: 1kaşık limon suyu, 1 kaşık esmer şeker, 1 yumurta iyice karıştırın. Cildinize sürdükten 10 dakika sonra yıkayın.

Islatmak için: Denk ölçüde bal, limon ve zeytinyağını karıştırıp cildinize sürün. 15 dakika sonra durulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın