Limonlu suyun iyi geldiği rahatsızlıklar nelerdir

Limonlu suyun iyi geldiği rahatsızlıklar nelerdir

Limonlu suyun iyi geldiği rahatsızlıklar nelerdir: Limonun yoğun ölçüde C vitamini kapsadığı hepimiz tarafından öğrenilen bir vaziyet. Aynı zamanda natürel bir antioksidan olduğundan bağışıklık sistemimiz için bütün bir şifa kaynağı. Grip ve soğuk algınlığında zati hepimiz kullanıyoruz, peki tüm bereketi, şifası bu kadar mı? Değil elbet. İşte size limonun iyi geldiği öteki rahatsızlıklar…

Limonda, natürel bir antioksidan olan ve bağışıklık sistemini kuvvetlendirerek grip ve soğuk algınlığı gibi hastalıkları atlatmaya destekçi olan C vitamini bulunur. Limonun antibakteriyel özelliği, bedendeki hasarlı bakterilerin yok edilmesini ve dolayısıyla iyileşmeyi sağlar.

Limonlu su, kilo vermeye destekçi olur : Yapılan araştırmalar, limonda bulunan polifenol antioksidanların, kilo alımını ehemmiyetli miktarda eksilttiğini ve insülin mukavemetine iyi geldiğini göstermektedir.Limonlu su, enerjiyi ve ruh halini yükseltir : Şayet öğleden sonra enerjiniz düşerse ve ruh haliniz negatifleşirse, kahve yerine limonlu su içmeyi deneyin.

Kahve içmek evvel enerjiyi artırsa da, daha sonrasında enerji seviyesinde düşüşe neden olur. Öteki taraftan limonlu su, negatif yan tesirler olmadan ruh halinizi ve enerjinizi yükseltir. Ayrıca, limon kokusunun stres seviyesini düşürdüğü gösterilmiştir.

Limonlu su, iltihaplanmayla savaşır : İltihaplanma enflamasyon, en çok asidik etrafta oluşma meyildedir. Limon, bedenin asitlik seviyesini nötralize ederek şişmeyi eksiltmeye ve önlemeye destekçi olur.

Limonlu su, sindirime destekçi olur : Limon suyunun atomik yapısı, midede bulunan sindirim akışkanlarının yapısına eşlik gösterir. Limon suyu içmek, karaciğeri safra üretmesini tetikler, dolayısıyla besinlerin bedende ilerlemesini sağlar.

Limon suyu hazımsızlığı eksiltir ve mideyi hafifletir.Limonlu su, yüksek kan tazyikini düşürür : Limon suyunda, yüksek kan tazyikini, baş dönmesini ve mide bulantısını eksiltmeye destekçi olan K vitamini bulunur.

Limonlu su bu sayede zekasal ve vücutsal hafifleme sağladığı için, yüksek kan tazyiki, stres ve kalp meselelerinden muzdarip olanlar için ideal bir meşrubat olma özelliği taşır.

Limonlu su, bedeni zehirli maddelerden temizletir : Limon suyunda bulunan asitler, bedenin besinlerde bulunan yiyecek maddelerini daha yavaş bir biçimde işlemesini sağlar.

Bu sayede, başka bir deyişle besinlerdeki yiyecek maddelerinin usulca kana salınması sayesinde, kandaki insülin seviyesi stabilitesini gözetir. Limon suyu karaciğerdeki hasarlı maddeleri bedenden atarak bedeni ve cildi zehirli maddelerden temizletir.

Limon suyu cilt meseleleriyle gayret eder : Limon suyu, cilt meselelerini rehabilitasyon etmede natürel bir antiseptik işlevi görür.

Güneş yanığı ve arı sokması sızılarını eksiltmek, iltihaplı sivilce veya egzamaya bağlı iltihaplanmayı ve kızarıklığı rahatlatmak için cildinize limon suyu uygulayabilirsiniz.Limon aynı zamanda ihtiyarlama karşıtı işlevi de görür ve buruşuklukları eksiltmek, siyah noktaları arınmak ve cilde natürel ışıltısını geri kazandırmak için kullanılabilir.

Limonlu su, böbrek taşlarını önlemeye destekçi olur: Limonda bulunan sitrik asitin böbrek taşlarını önlemeye destekçi olduğu düşünülmektedir.  Sitrik asit alımını artırmak, bedende yeni kalsiyum taşlarının oluşması olasılığını eksiltir.

Limonlu su içmek, bedenin hem daha fazla sitrik asit almasını sağlarken hem de su alımını yükselterek böbrek taşı yaradılışını önlemeye destekçi olur. Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…Limonlu suyun iyi geldiği rahatsızlıklar nelerdir haberimizi paylaşarak daha fazla insana eriştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın