Maca Kökünün Bayanlar İçin 7 Bereketi

Maca kökü, hormonların ve duyguların dengelenmesine dayanakçı olur ve aynı zamanda kemik sıhhati için de çok iyidir. Bunun nedeni bedene sağladığı kalsiyum ile osteoporozla çabada etmesidir. Bu köke bir şans tanıyın!

Maca lepidium meyenii merkezi Peru’daki And Dağlarından gelen süper bir gıdadır. Bu dağların deniz seviyesinden iki mil yüksek tepeleri vardır.

Bu, asırlar süresince, Güney Amerika’daki yerli millet tarafından yenmiştir. Bununla beraber, son senelerde, dünyanın değişik bölgelerine de dağılmıştır. Bunun sebebi sahip olduğu donakaltıcı besleyici ve tıbbi değerleridir.

Maca kökü antioksidanların, minerallerin ve vitaminlerin natürel bir kaynağıdır.Bunlar da hayati beden işlevlerinin tertip edilmesine dayanakçı olur.

Bu kök, enerji verici, anti-enflamatuvar ve endokrin sistem tertip edici özellikleri sayesinde, hormonal ve metabolik hastalıkların rehabilitasyonunda çok yararlıdır.

Ayrıca, çoğu birey bunu bayan sıhhati için “mucize bir gıda” olarak düşünmektedir.

Bu yazımızda size maca kökünün en donakaltıcı bereketlerinden 7sini göstermek istiyoruz. Çok etkileneceksiniz.

1. Menopoz semptomlarını hakimiyet eder

Maca’daki fitokimyasal maddeler hormonal balanssızlıkların hakimiyetinde garip tesirlere sahiptir. Bu, özellikle menopoz sırasında asıllaşanlar için geçerlidir.

İçerdiği vitaminler ve mineraller hormonal etkinliği dengeler. Başka bir deyişle, bu maddeler gece terlemesi ve sıcak basması gibi yaygın semptomları hakimiyet eder.

Aslında, merkezi asap sistemimiz üzerinde uysallaştırıcı bir tesiri vardır. Bu, yaşla alakalı olarak büyüyen öğrenişsel problemlerin eksilmesini sağlar.

Bu maddeler aynı zamanda stres veya bunalım gibi duygusal meselelere de dayanakçı olur.

2. Cinsel performansı artırır

Maca’daki gıdalar cinsel problemleri olan bayanlar için çok bereketli olabilir.

Bu özellikle, meseleler hormonal veya duygusal balanssızlıkların neticeyi olduğunda geçerlidir.

Aktardan alabileceğiniz Maca kökü veya yardımları ile yapılan meşrubatlar şunlara yardım eder:

  • Cinsel işlev bozukluğunu hakimiyet eder.
  • Enerji seviyenizi artırır.
  • Libidonuzu yükseltir.

Her gün az ölçüde harcamak, cinsel ilişki sırasında memnuniyetinizi artırır. Netice olarak, stres hormonlarının yapımını da hakimiyet eder.

3. Ruh halinizi iyileştirir

Maca’da yağ asitleri ve esas aminoasitler vardır. Bunların duygusal balansınız üzerinde garip bir tesiri vardır.

Bu maddeler kortizol yapımını hakimiyet eder. Bu strese neden olmanın yanı sıra, kilo almanıza neden olan bir hormondur.

Bunun yerine, Maca’daki maddeler endorfin ve serotonin yapımını uyarır. Bu iki nörotransmiter mutluluk ve esenlik ile bağlantılıdır.

4. Beyin sıhhatinizi korur

Maca’daki antioksidanlar ve esas yağ asitleri beyin hücrelerinin kalkanı olarak çalışırlar. Hür radikallerin neden olduğu bozulma ile savaşmaya yardım etmektedirler.

Bu yiyeceklerin de anti-enflamatuvar tesiri vardır. Uzun vadede, öğrenişsel yozlaşma, hafıza kaybı ve nörodejeneratif hastalıkların tehlikesini azaltırlar.

Sıhhatli yağları, atardamarlarınızdan kötü kolesterol LDL aşırılığını da pakler. Bu, beyninize en çok ölçüde oksijeni almak için ehemmiyetlidir. Ayrıca felç tehlikesini de azaltır.

5. Doğurganlığı artırır

Bayanlarda doğurganlık meseleleri giderek daha da yaygınlaşmaktadır.

Buna dayanakçı olacak rehabilitasyonlar ise çok giderlidir. Ek olarak da, neredeyse her zaman bayanların sıhhati için negatif neticeler doğurmaktadırlar.

Fakat, natürel usuller doğurganlığı ehemmiyetli miktarda artırabilir. Bu natürel usuller, Maca kökü gibi yiyecek yardımları yemeyi içermektedir.

Bu, sadece hipofiz bezinin hormonlarının yapımını artırması vaziyetinde işe yarar.

6. Kemik yoğunluğunu artırır

Kemik yoğunluğuna dikkat etmek menopoza ulaşan bayanlar için bir gerekliliktir.

Östrojen ölçüsünün düşmesi, kalsiyum beceriksizliğini daha da güç bir gidişat haline getirmektedir. Bu nedenden de osteoporoz tehlikeyi artar.

Maca kökü gibi yiyecekler bu tip problemleri hakimiyet etmek için yararlıdır. Bunun nedeni, ciddi ölçülerde kalsiyum ve değişik esas mineralleri sağlamasıdır.Hepsi de kemiklerinizi kuvvetlendirmeye dayanakçı olur.

Hormonlarınızı tertip etme kapasitesi sayesinde, bu vaziyetleri tehlikeye eden balanssızlıklar ile de savaşır.

7. Enerji seviyenizi yükseltir

Maca’daki esas gıdalar mental ve fiziksel performansınızı artırmak için bedeninize daha çok enerji verir. Buna ek olarak, bu gıdalar sıhhatli yağ asitlerini ve proteinleri de içermektedir.

Atletik bir destek olarak önerilmektedir. Bunun nedeni yiyecek kaybına ters olarak çalışmasıdır ve netice olarak da fiziksel gidişatınızı iyileştirir.

Sizin de gördüğünüz gibi, Maca kökü şahane bir gıdadır. Beslenmenize dahil etmeye kıymet, aktarlarda rahatlıkla bulabilirsiniz. Haydi meşrubatlarınıza, smoothielerinize veya çorbalarınıza ilave etmeye başlayın!

Bir cevap yazın