Makarna Suyuna Poşet Çay Atarsanız

Poşet çaylarınızı, çayınızı demledikten sonra çöpe atmayın. Zira bu haberimizde pabuç kokusunu gidermesinden yerleri arınmaya kadar poşet çayın pek çok değişik kullanımını öğrenebilirsiniz.

Saçınızı şekillendirebilirsiniz

Saçınızı şampuanladıktan sonra sarih bir çay uygulamak saçınızı kuvvetlendirecek ve parlak ve muntazam bir görünüme kavuşturacaktır.

Ağız kokusunu önler

Çayınızı iki kere demledikten sonra poşetin soğumasını bekleyin ve ağzınızı bu suyla çalkalayın.

Döşemelerinize parlak bir görünüm verecektir

Ilık, sarih çayı tahta döşemelerinizi ve mobilyalarınızı parlatmak için kullanabilirsiniz.

Kötü kokuları önler

Çay poşetlerini şayet evde kediniz varsa, kedinizin otlarının arasında koyabilir ya da buzdolabınızda zulalayabilir, kötü kokan spor kunduralarınızın içine koyabilirsiniz, bu onlara taze hoş bir koku verecektir.

Tabakların yağından temizletilmesine takviyeci olur

Şayet tabaklarınız inatçı yağlar ve kirlerle kaplanmışsa, tabaklarınızı iki adet demlenmiş çay poşetinin bulunduğu bir suya koymanız yeterli olacaktır.

Problemli cildi yatıştırır

Şayet cildinizde kızarıklıklar, yaralar ya da güneş yanıkları varsa; nemli çay poşetinizi bir saatliğine buzdolabında bekletin ve daha sonra problemli bölgelerinize uygulayın. Bu aynı zamanda irinlerin rahatlamasına da takviyeci olacaktır.

Makarnanıza lezzet katın

Sadece makarnanızı haşlamadan evvel, makarnayı haşlayacağınız suya  bir poşet demlik çayı atmanız yeterli olacaktır.

Arı ısırıklarına iyi gelir

Nemli ve ılımış bir çay poşetini arı ısırığınızın ya da haşere ısırığının üzerine uygulamak zehirli maddeleri temizletecek ve şişmeyi önleyecektir.

Bitkilerin gelişmesine takviyeci olur

Oluşabilecek mantar enfeksiyonlarını önlemek için daha evvel demlediğiniz poşet çayınızın suyunu nebatlarınızın saksısına katabilirsiniz.

Ayrıca çay poşetinin içindeki çay tozlarını nebatlarınızın toprağına katmak da nebatınızın tohumlanmasına takviyeci olacaktır ayrıca fareleri de uzak tutacaktır.

Pencerelerinizi ve aynalarınızı parlatır

Bunun için daha önceki bir poşet çayınızı bir kere daha demleyin ve bunu pencere ve  aynalarınızdaki kir ve lekelerin üzerine uygulayabilirsiniz.

Bir cevap yazın