Makyaj yapmadan hoş olmanın 10 yolu

Bir Haylimiz makyaja o kadar alıştık ki, vazgeçin makyaj olmadan nasıl hoş olunacağını, makyaj yapmadan yaşamayı dahi unutmuş haldeyiz. Artık neredeyse çoğumuzun sabah ritüeli haline gelmiş makyajı yapmadan veya eksilterek de gün içerisine güzelliğimize gözetebilir miyiz? Bugün bunun yanıtını bu yazıda arıyoruz.

Bu yazıda makyaj yapmadan makyajlı gibi görünmenin değil, natürel yollarla hoşluğumuza nasıl katkı sağlayabileceğimizi inceliyoruz. Altta makyaj olmasa dahi hoşluğunuzu devam ettirmenizi sağlayacak altın bedelinde bilgileri maddeler halinde sizlerle paylaşmak istiyoruz;

1. Cildiniz sizin her şeyiniz!

Makyajsız veya az makyajla yaşamaya karar vermeniz demek cildinizi hoş gösteren natürel veya kozmetik mahsullerden bırakmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Unutmayın ki yanılgısız hoşluğun en esas unsuru pürüzsüz ve hoş bir cilde sahip olmak demek. Makyajın yanı gizeme kozmetik ve kimyevi mahsulleri de cildinden uzak yakalamak isteyenler yoğurt mucizesi ile ciltlerinin hoşluğunu ön tasarıya çıkartabilirler : Cilt hoşluğu için yoğurt maskeleri.

Hoş bir cilde sahip olmak için günlük cilt pakliği ve cildinizi ıslatmayı aksatmamanız hayati ehemmiyet taşıyor. Cildi ölü tenlerden kurtaran natürel maskeler ile cildinizin her zaman genç kalmasını sağlayabilirsiniz. Şayet cildinizdeki kızarıklık ve sivilceleri, sivilce kirlerini örtmek için makyaj yapıyorsanız, makyaj yapmak yerine sualin kaynağına inip meseleyi kökünden çözmeyi sınayabilirsiniz. Sivilceleri kurutmak için tesirli usuller yazımızda bunlardan natürel bir biçimde nasıl kurtulacağınızı açıkladık.

2. Kendinize güvenin!

Makyajın elinizde oynaması hoş bir vasıta olduğunu kabul edin ve arda saklandığınız bir maske haline dönüşmesine mani olun. Şayet siz makyajsız perişan bir halde olduğunuzu düşünürseniz bu güvensizlik görünüşünüze ve mimiklerinize de yansıyacaktır. Bu da olmadığınız halde sizi daha silik gösterecektir. Öbürlerinin sizin makyajsız halinizi hoş bulabilmesi için öncelikle buna siz inanmalısınız. Bakımlı bir bayan makyajsız da çok bakımlı ve hoş olduğunu basitlikle muhakkak edebilir.

3. Natürel kaşların hoşluğu

Bazen makyaj yaparken dünya standartlarında hoş olarak kabul edilen formatlara girmek için uğraşıyoruz. Bu da bize bazı özelliklerimizin natürel hallerinin de çok hoş olabileceği aslını unutturabiliyor.

Makyajsız yaşamaya alışmak istiyorsanız kaşların gözlerinizin ön tasarıya çıkmasında ehemmiyetli olduğunu unutmayın. Bu surattan da kaşlarınızı ne biçimde olursa olsun gür bir biçimde çıkmasını sağlamalısınız.

Gür ve istediğiniz biçimlerde alınmış natürel kaşlar sizin natürel hoşluğunuza gerçekten de çok katkı sağlayacak. Kaş uzatma ve kalınlaştırma usulleri yazımızda bunu natürel bir biçimde nasıl yapacağınızı anlattık.

4. Tebessümmeyi unutmayın!

İçten gelen bir tebessümme hemen hemen herkesi daha hoş gösterecektir. Erkekler arasında yapılan araştırmalarda bayanlarda en çekici bulunan özellikler arasında tebessümme hep en üst sıralarda kazanç. İnsanların zekasında sizin görünüşündeki yanılgılardan ziyade tebessümmenizin ne kadar güzel olacağı kalacaktır.

Zorlama tebessümmeler yerine içten ve gözlerinizi de işin içine katarak tebessümmeye çalışın. Çok daha hoş göründüğünüzü fark edeceksiniz.

5. Zehirli Maddeleri bedenden atalım:

Hoşluğunuz, özellikle cilt hoşluğunuz için zehirli maddeleri bedenden atarak bedeni hafifletmek çok ehemmiyetli. Bunu yapmanın çok pratik bir yolunu hemen size anlatalım; Kaynattığınız bir kadeh suya iki dilim limon atarak bir iki dakika beklettikten sonra bu suyu için. Aynı zamanda karın bölgesindeki yağ yakımının da süratlenmesine takviyeci olacaktır. Gece uyurken de bu limonlu suyu yapıp kapsasanız gece süresince cildinizin gereksinimi olan akışkanı karşılayacaktır.

6. Şeffaf olabilirsiniz

Makyajsız hoşluk mevzusunda kozmetik sanayisini komple unutmanız gerekmiyor. Natürel hoşluğunuzu vurgulayabilecek ve makyajsız bir biçimde görünmenizi sağlayacak takviyeci kozmetik mahsulleri sınayabilirsiniz. Kaş gürleştirme jelleri, şeffaf maskaralar, dudak ıslatıcıları, dudak merhemleri ve dudak parlatıcıları gibi natürel görünümlü mahsulleri seçim edebilirsiniz.

7. Saç kesimine dikkat

Harika ve gizeme dışı bir saç kesimine sahip olmak da makyajsız hoş gözükmeniz için çok can akdikeni bir ipucu. Saç kesiminizi beğendiğinizde kendinize olan güveniniz de çoğalacak ve bu da hoşluğunuza yansıyacak. Ama bunun için gerçekten sizin suratınıza iyi gidecek saç kesimini bulmanız gerekiyor. Ehemmiyetli olan dışarıdan nasıl göründüğünüz değil, kendinizi en rahat ve hoş sezdiğiniz saç kesimini bulmanız.

8. Daha fazla su tüketin

Su insan bedeninin en ehemmiyetli ve en esas gereksinimidir. Cildinizin elastiki yapısını gözetmek için bol ölçüde suya gereksinimi var. Makyajsız bir biçimde hoş görünmek istiyorsanız günde en az 8 kadeh su harcamaya dikkat edin. Su içmeyi unutan bir bireyseniz bunun için olan uygulamaları cep telefonunuza indirebilir veya gün içerisinde sıkça süre geçirdiğiniz büro masası, televizyon sehpası gibi yerlere su şişeleri koyarak andırmanıza takviyeci olabilirsiniz.

9. Öpülesi dudaklar

Dudaklarınızın yumuşak ve öpülesi bir görüntü kazanması için bal ve şekeri karıştırıp dudaklarınıza bir iki dakika bununla yumuşak bir biçimde masaj yapabilirsiniz. Masaj operasyonu bittikten sonra soğuk su ile durulayın ve ardından kullandığınız ıslatıcıyı sürün. Hemen ilk uygulamada farkı sezeceğinize eminiz.

10. Uykunuzu bütün alın!

Uykunuzu alamadığınız zaman ne kadar makûs göründüğünüzü bir düşünün. İşte bu görüntüden uzak durmak için yeterli ölçüde yatmak iyi bir başlangıçtır. Bunun yanı gizeme kısa hoşluk uykuları da cildinizin dinlenmesini sağlayacaktır. Unutmayın cildiniz bedeninizdeki en geniş uzuv ve belki de bakıma en çok lüzum dinleyeni. Hem iç hem de dış kısmının bakıma gereksinimi olduğunu unutmayalım. Cildinizi dinlendirip tazeleyerek daha hoş görünmeyi sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın