Makyajı çıkarmanın 8 natürel yolu

Yoğun geçen bir günün ardından makyaj çıkarmak ve surat arınmak çoğu bayan için eziyete dönüşebilir. Sizi çok fazla uğraştırmadan, hiçbir kimyevi kullanmadan, natürel usullerle de makyajınızı çıkarmak muhtemel. İşte o usuller:

Cadı elması nebatı ile zeytinyağını karıştırın

Çok fazla belirsiz cadı elması nebatı ile zeytinyağını karıştırdığınızda sanki mucize tesiri yaratıyor. Ciltteki lekeyi arınan bu karışım hem sıkılaştırıyor hem de nemlendiriyor.

Aloe Vera

Aloe Vera, tüm cilt tiplerinin rahatlıkla kullanabileceği bir nebattır. İçeriğinde 18 amino asit ve takribî 200 nebatsal gıda barındırır. Aloe vera jelini kullanmanın en basit yolu iyice soğutmak ve bir pamuk takviyesiyle suratınızı silmektir. C ve E vitamini de kapsayan aloe vera cildi ıslatır ve sıkılaştırır.

Jojoba yağı ve E vitamini

Birkaç damla pamuğa damlattığınız jojoba yağı ile de suratınızı arınabilirsiniz. Kullanırken dikkatli olmak da fayda var, zira elbiselerinizde kir bırakabilir.

Salatalık suyu

Salatalık suyu cildi natürel usullerle arınmanın bir başka yöntemi. Cilt için çok iyi bir besleyici ve ıslatıcı olmanın yanı gizeme görünümünü derleyerek sıkılaşmasına da destekçi oluyor.

Çiğ süt

Suratınızı süt ile sildikten sonra soğuk suyla yıkayın. Süt de yalnızca suratınızı arınmakla kalmaz, cildi ıslatır ve zehirli maddelerden temizletir. Şayet yağlı bir cildiniz varsa, yağsız süt kullanmanız öneri edilir.

Hindistan cevizi yağı

Hindistan cevizi yağı kuru cildi olanlar için daha uygundur. Cildinizi hindistan cevizi yağı ile arındıktan sonra soğuk suyla kesinlikle yıkayın.

Avokado

Avokado anti-aging özelliğine sahip bir gıda maddesidir ve buruşukları eksiltme özelliği vardır. Vitamince zengin olan avokado kuru cildinizi canlandırır, sıhhatli bir biçimde parlamasını sağlar.

Buğu yöntemi

Buğu gözenekleri açar, cildi zehirli maddelerden temizletir ve daha basit arınılmasına destekçi olur. Bir bezi ısıtıp suratınıza sürerek de buğu yöntemine reelleştirebilirsiniz.

Bir cevap yazın