Mandalina Kabukları Şifa Depoyu Sakın Atmayın!

Mandalina Kabuklarının Faydalarını Okuyunca kabukları artık atmayacaksınız.

Lezzeti, vitamin ve faydalı besin değerleriyle , çoğumuzun beğenerek yediği Mandalina , kabuğu ile de şifa dağıtıyor. Kabuğu Parfüm sanayisinde de kullanılan Mandalina, Cilt bakım mahsullerinde kullanılan uçucu yağları içerir. Ancak bir hayli birey bu lezzetli meyvenin, özellikle de kabuklarının gizli özelliklerinden habersizdir.

İçerdiği Tıbbi bereketleri görmezden gelip, bir çöp gibi Mandalina kabuklarını atmayalım faydalarını ,kullanabileceğimiz alanları ve uygulama şekillerini öğrenelim.

MANDALİNA KABUĞUNUN VÜCUDA BEREKETLERİ NELERDİR ?

Mandalina kabuğunun bilmediğimiz özelliklerinden biri, iyi kolestrol seviyeyi, kan şekeri ve sağlıklı bir karaciğere sahip olmanıza destekçi olacak pek çok yararı olmasıdır. Yağlı besinlerin daha iyi sindirimine izin vererek, sindirim sisteminizin sağlığına destekçi olduğunu ortaya koyan bazı çalışmalar yapılmıştır.

Mandalina kabuğu ile rehabilitasyon edebileceğiniz hastalıklar ve uygulama yöntemleri

BRONŞİT

1 Bardak Kaynamış Suya, iki yemek kaşığı mandalina Kabuğunu ilave edin, bir saat bekletin ve sonra için. Bunu günde üç kere tüketebilir ; bronşiti hızlı ve tabii olarak giderebilirsiniz.

ÖKSÜRÜK

Kabukları ufak parçalar halinde parçalan, iyice kurutun. 1 bardak sıcak suyun içine 2 yemek kaşığı Kurutulmuş kabuğu atın,1 hafta zamanınca serin bir yerde bekletin, bu zaman sonunda kabukları çıkartıp, çözünmüş sıvıyı temiz cam bir kavanoza aktarın. Her yemekten evvel ,günde üç kere için.

BURUN TIKANIKLIĞI

Ufak ağızlı bir kavanoza birkaç tane ceddilmiş Mandalina kabuğu atın,üzerine sıcak su ilave edin. 10 dakika zamanınca buharı soluyun. Soluğunuzun açıldığını ,oldukça ferahladığınızı ve burun tıkanıklığınızın geçtiğini göreceksiniz.

SİNDİRİM SORUNLARI

Bu problem için kurutulup ,çekilmiş Portakal veya Mandalina kabuğu kullanabilirsiniz. Hazırlayacağınız tozu, yemeklerinize ilave edebilir ,mide sancılarınızı sindirim meselelerinizi azaltabilirsiniz. .

AYAK MANTARI

Mantarın olduğu bölgeye,Mandalina kabuklarını ,bir hafta zamanınca günde iki kere koymalı ve ovmalısınız.

FİZİKSEL BİLGİLER VE KAZANIM SORUNLARI

Ufak bir torbaya birkaç mandalina kabuğu koyun ve yanınızda bulundurun, onlardan gelen aromayı 15 dakika soluğunuzla çekin.Ayrıca, Hafif baş sancılarını aynı teknikle rahatlatabilirsiniz.

HİPERTANSİYON VE TAŞİKARDİ

Üç litre suya bir bardak taze mandalina kabuğu ilave edin, kaynatın ve bir saat bekletin. Vücudunuzunu bu suyla yıkayın. Bu banyoyu iki güne bir yapmanızı öneririz.

Tüm bu faydalarının yanı sıra ,Mandalina Kabuklarını kullanarak yapabileceğiniz öteki önerilerimiz :

Yemeklerinize sos olarak kullanabilir, muhallebi ve keklerinize ilave edebilirsiniz.

“Mandalina Kabukları Şifa Depoyu Sakın Atmayın!” üzerine 2 yorum.

  1. Bize bahşedilmiş bu nimetlerin degerlerini nezaman idrak ederiz bilmiyorum.
    Rabbim basiret versin
    Bu bilgileri yazip paylasanlara cok tesekkur ediyorum..

Bir cevap yazın