Meğerse Bamya Suyu Şifalarla Doluymuş

Bamya Suyunun “Yok Artık” Dedirtecek 9 Yararı!

Sıcak ve ılıman abuhavaların olmazsa olmaz nebatlarından birisidir bamya… Ama herkesin bu sebzeyle arasının iyi olduğunu söylemek pekte muhtemel değil. Hatta kimse yemeğini yaparak, özel bir menü diye netlikle sunmaz.

Ben daha lokantalarda “Özel menümüz bamya yemeğidir” diyenleri dinlemedim. Ancak tadı damakları kabul görmeyen bamyanın yararları saymakla bitmiyor.

Bu sebeple en azından yemeğini yemeseniz dahi, bamya suyu içerik sıhhat ve sağlık açısından yararlanma yoluna gidebilirsiniz.

İşte bamya suyunun yararları…

Kansızlık hastalarını şifa bulması için bamya suyunun seçim edildiğini öğreniyor musunuz? Bu nebat içerisinde bulunan kan faize hücreleri sayesinde anemi diye bir mesele kalmıyor. Bu sebeple anemi tehlikeyi olanlar veya bu rahatsızlıkla muttali olmak istemeyenler kesinlikle bamya suyu kullanmalılar.

Kış aylarında fazla öksürük veya boğaz sızıları yaşamayan yoktur. O zaman hekime gitmeden evvel marketten bamya alın. Kaynatın ve suyunu için. Bir şeyinizin kalmadığını göreceksiniz.

Asrımızın rahatsızlığı olan diyabet için bamya suyu oldukça verimli bir meşrubat. Kandaki şeker oranını dengeleyen bamya suyu, bu bakımdan bir diyabet hakimiyet ilacı olarak kullanılıyor.

İçerisindeki su ve minareler sayesinde ishal hastalarının kaybetmiş oldukları su ve minerallerin geri kazanılmasında takviyeci oluyor.

Yine herkesin yaşadığı meselelerden birisi daha! Kabızlık… Çözüm ise bamya suyu. İçerisindeki mineraller sayesinde sindirim sisteminin hoş bir biçimde çalışmasını sağlıyor.

Güzelleşmek isteyenler de bamya suyunu harcayabilirler. İltihaplı Sivilce, antioksidan ve kandaki hücrelerini yenilemesi sebebiyle cildin her zaman taze ve enerjik kalmasını sağlar. Sigara içinler için büyük bir mesele olan cilt can vermeleri, bamya suyu sayesinde ortadan kalkabilir.

Astım hastaları tarafından da kullanılabilecek bir ilaçtır. Astım nöbetlerinin tetiklenmesini önler.
Gebeler ve küçük yaştaki çocuklar için folik asit gereksiniminin karşılanmasını sağlar. Böylece kemik erimesi gibi sualleri ortadan kaldırır.

Bağışıklık sisteminin kuvvetlenmesini sağlar. Böylece her türlü hastalığa karşı daha mukavemetli bir bedenin oluşmasına neden olur.

Bu ve bunun gibi bir hayli yararları bamya suyunda bulabilir. Natürel şifa kaynağını asla es geçmeyin!

“Meğerse Bamya Suyu Şifalarla Doluymuş” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın