Memeden neden süt kazanç?

Memeden süt gelmesinin sebebi nedir? Memeden süt gelmesi neyin bulgusu? 18 yaşındaki bir genç kız hamile olduğundan korkarken vahim hastalığa tutulduğunu öğrendi.

Yalnızca 18 yaşındaki kadının göğüslerinden süt sızmaya başlayınca hamile olduğundan korktu ancak asıl çok daha korkunçtu.

Daily Mail’de yayınlanan habere göre şimdi 24 yaşında olan Jessica Buck yalnızca 18 yaşındayken bir anda halsizlik, baş dönmesi ve baş sızısı semptomlar yaşamaya başladı. Ancak daha da evham verici olan birkaç günde bir göğüslerinden süte eş bir akışkan gelmesiydi.

Jessica: “Sütyenimin içine kesintisiz peçete koyuyordum. Yeniden de sırılsıklam oluyordu. Beyaz, süte eş bir akışkan geliyordu. Gebelerde olduğunu sanıyordum. Anneme söylediğimde beni hemen hekime gönderdi.”

Kan testlerinden hiçbir şey çıkmayınca hekimi Jessica’yı emara gönderdi. Emar neticelerine göre genç kadının hipofiz bezinde iyi mizaçlı bir tömür vardı. Beyin ve ur sözcüklerini aynı tümce içinde dinleyince korkuya düştüğünü söyleyen Jessica, beyin operasyonu olmak istemediği için ilaç rehabilitasyonuyla semptomlarını gevşetmeye karar verdi.

Hala baş sızısı ve mide bulantısı gibi bazı semptomlar yaşıyor ancak teşhisten evvelki gibi değil. 3 sene ilaç rehabilitasyonu görüp vazgeçtikten sonra uru yine gelişmeye başlayan genç bayan, rehabilitasyona geri döndü.

Şimdilik ur hakimiyet altında gibi gözüküyor ancak geleceğin ne getireceğini öğrenmiyor. Prolaktinom olarak öğrenilen hipofiz bezi uru iyi mizaçlı olsa da Jessica’nın çocuk sahibi olma vaziyetini etkileyebilir.

Bir cevap yazın