Mor Soğanın Öyle Bir Bereketi Var ki

Mor soğan süt karışımı tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir.

Şeker hastalığına karşı mor soğan yemek oldukça ehemmiyetli ve etikilidir.

Vücuttaki kesikler ve yanık yaralarının üzerine mor soğan suyu sürmek, mikropları öldürmesi açısından ehemmiyetli ve tesirlidir.

Mor Soğan ve Süt Karışımı Mucizesine Tanık Olun

Safra kesesi salgısını arttırı özelliğe sahiptir ki bu da safra kesesinde taş yaradılışını büyük oranda önler.

Ayak ve el tırnaklarınız acele kırılıyor ise tırnaklarınızı mor soğan suyu ile ovun.

Şifa Kaynağı Mor Soğan

Ayaklarda, ellerde, bacaklarda, karında ve göğüste şişmelere karşı soğan suyu içmek tesirli bir usuldür. Günde 3 kere yemekten evvel 1 yemek kaşığı soğan suyu için.

Burun kanamasını durdurmak için mor soğan kullanılır. Kanı durdurmak için mor soğanı ikiye kesin ve yarısını burnun ön kısmına bağlayın.

Soğan yumrusunu oluşturan yaprakları haşlayıp apsenin üzerine koyun. Apseyi olgunlaştırmak için tesirli bir usuldür.

İdrar yollarınızda sızı var ise mor soğan çok tesirlidir. Mor soğanı kesin hafifçe ısıtın. Sızıyan yerin üzerine koyun. Sızının eksildiğini göreceksiniz.

Dizanteri veya bağırsak irinlerini önlemek için ham yumurta sarısı, taze tereyağı, iyice ezilmiş kimyon tohumu ve fazla ölçüde soğan suyu karıştırılıp günde üç kere birer yemek kaşığı yenilir.

Nasırları ortadan kaldırmada tesirlidir. Sirkenin içerisinde mor soğanı kaynatın ve mor soğanı nasırlı bölgeye bağlayın. Bu operasyonu bir kaç kere yineleyin ve farkı görün.

Karın Sancıları için Mor Soğan Süt Karışımı

Mide kanaması ve karın sancılarına karşı mor soğan süt karışımı çok tesirli bir usuldür. Mor soğanı ince ince doğrayın ve sütün içinde kaynatın. Bu sütü için ve dibinde kalan soğanları da yiyin.

Ayrıca larenjit boğaz cerahati, sesi hoşlaştırma, asapsal rahatsızlıklar, öksürük, bronşit ve boğaz sızılarının rehabilitasyonu için mor soğan suyunu balla karıştırıp yemelisiniz. Bu karşımdan günde 3 yemek kaşığı yiyin.

Bir cevap yazın