Mutfaktaki Natürel Sızı Kesiciler

Konutunuzda Eczanelerdeki Sızı Kesicilerden Çok Daha Tesirlileri Var

Adale Sızıları İçin Zencefil

Uzmanlar adale, eklem, tutukluk, şişme gibi sızı meseleyi olanlardan 2 ay süresince beslenmelerine zencefil ilave etmelerini istedi. Neticede bu sızılarda bariz bir iyileşme görüldü. Kullanım olarak günde 1 çay kaşığı kurutulmuş zencefil ya da 2 çay kaşığı doğranmış taze zencefilin yemeklere ilave edilmesi öneriliyor.

Diş Sızısı İçin Karanfil

Dişiniz ağrıyor ve hemen diş doktoruna gidemiyor musunuz? Kuru karanfil çiğnemek 2 saat süresince diş sızınızın eksilmesine destekçi olur. Karanfilde bulunan eugenol eforlu natürel bir antibiyotik. Çeyrek çay kaşığı öğütülmüş karanfil kalbinizi de koruyor. Bu aynı zamanda üç haftadan daha kıza vakitte kan şekerinizi değişmez yakalamaya ve kolesterolü düşürmeye destekçi olur.

Mide Ekşimesi İçin Elma Sirkesi

Her yemekten evvel 1 yemek kaşığı elma sirkesini çeyrek bardak suyla karıştırıp her yemekten evvel için. Mide ekşimenizin 24 saat içinde nasıl eksildiğini göreceksiniz. Elma sirkesinde bulunan malik ve tartarik asit sindirim sisteminizi kuvvetlendirir, yağların daha süratli ayrılınmasını sağlar ve mideniz kısa vakitte boşalır.

Eklem ve Baş Sızıları İçin Kiraz

Eklem ve baş sızısı meseleyi yaşıyorsanız bir kase enaz 20 adet kiraz yediğinizde meseleniz çözülür. Uzmanlar, kiraza parlak kırmızı rengini veren anthokyaninin ibuprofen ve aspirinden daha tesirli olduğunu belirtiyor.

Mide Sızıları İçin Balık

Mide, sindirim sistemi meseleleri gibi hastalıklar için somon, sardalya, ton balığı, uskumru, alabalık ve ringa balığı gibi yağlı balıklar harcayın.

Adet Sızısı İçin Yoğurt

Bayanların çoğu her ay adet sızısı sürüklüyor. Günde 2 kase yoğurt atıştırmak adetin tesirlerini yüzde 48 oranında eksiltiyor. Kalsiyum ve mineral olarak zengin yoğurt asap sistemlerini pozitif etkiliyor.

Rahim Sızıları İçin Yulaf

Yulaf bakımında zengin yiyeceklerle 6 ay süresince beslenen bayanların rahim kaynaklı sızılarında eksilme olduğu görülmüş.

Ayak Sızıları İçin Tuz

Kumpaslı olarak ılık tuzlu suyla ayaklarını devireme, ayakları tuzlu suda bekletmek tırnak enfeksiyonlarına gözetiyor. Natürel antibakteriyel tuzlu su ayak şişmesini ve tırnak cerahatini önler. Ayaklarınızı günde iki kere 20 dakika ılık tuzlu suda bekletin.

Kasılan Adaleler İçin Nane Yağı

İnatçı ve açılmayan adaleleri yumuşatır, sızıları azaltır.

Kronik Sızılar İçin Zerdeçal

Zerdeçal bir hayli sızı kesiciden daha tesirli. Artirit, fibromiyalji gibi hastalıklar için bereketli. Günlük olarak pirinç, tavuk, et veya sebze yemeği üzerine çeyrek çay kaşığı ölçüsünde serpiştirerek harcayın. Haftada 3 kere ısıtılmış 10 damla nane yağını ağrıyan ve kasılan adalelerinize masajla sürün. Kumpaslı olarak uygulamak krampları eksiltiyor.

Siyah Üzüm

Günde bir kase siyah üzüm yemek kan damarlarınıza gevşetiyor ve yumuşatıyor.

Sızılarınızı Suyla Giderin

Vücudunuz ağrıyorsa bir hafta süresince günde 8 bardak su için. Az su harcamak eklem ve kemik sızılarına da neden olabiliyor.

Sindirim Meselesine Karşı Ananas

Gaz meseleniz mi var? Günde bir kase taze ananas, kapsadığı minerallerle 72 saat süresince sızılarınızı azaltır.

Sinüs Sızıları İçin Yaban Turpu

Günde iki kere bir çay kaşığı sade veya sandviç, etlerle yaban turpu harcamak sinüzite iyi geliyor. Bu göz sulandırıcı yaban turpu sinüs kanallarını açıyor, sinüs cerahatini spreylerden daha süratli çözüyor.

Mesane Enfeksiyonları İçin Mavi Yemiş

Günde bir kase taze, dondurulmuş veya meyve suyu olarak mavi yemiş harcamak üriner enfeksiyon tehlikesini eksiltiyor.

Ağız Yaraları İçin Bal

Ağızdaki pamukçuk, dudak çatlakları için günde 4 kere saf bal sürün veya yiyin. Bu uygulama kremlerden yüzde 43 daha süratli iyileştiriyor.

Göğüs Sızıları İçin Keten Tohumu

Günlük beslenmeye 3 kaşık keten tohumu ilave etmek göğüs sızılarını 12 haftada geçiriyor. Ayrıca, öğütülmüş halini yoğurt veya değişik gıdalarla harcamak da aynı tesiri gösteriyor.

Bacak Krampları İçin Domates Suyu

Potasyum kafeinli meşrubatlar, idrar, ter ile atılır. Yetersizliği halinde bacak krampları ortaya çıkar. 10 gün süresince küçük çay kadehi domates suyu içtiğinizde meseleniz çözülmüş olur.

Bir cevap yazın