Muzun bu kısmını asla atmayacaksınız!

HER TASAYA DEVA

Muzun verimlerini çok iyi biliyoruz, ancak kabuğunun eforlu özelliklerini bir çoğumuz öğrenmiyoruz. Muzu yedikten sonra kabuğunu çöpe atarız, ancak Hindistan gibi bazı ülkelerdeki insanlar senelerce muz kabuklarını bir çok hastalığa derman olarak kullandılar.

MUZ KABUĞU NASIL KULLANILIR

1. DİŞ BEYAZLATMA İÇİN MUZ KABUĞU

İki hafta süresince her gün bir muz kabuğunun iç tarafıyla dişlerinizi ovun.
Dişlerinizin beyazladığını farkedeceksiniz.

2. CİLT SİĞİLLERİNİ ÇIKARTIR

Cilt siğilleriniz varsa, bu mesele muz kabuğuyla çözülebilirsiniz. Hindistanlılar iddia ediyor. Muz kabuğu siğilleri arınıyor ve çıkmasını yasaklıyor. Cildinizdeki siğilin üzerine bir muz kabuğu parçası koyun ve bir sargı ile bir gece bekleyelim. Siğili tamamen kaldırıncaya kadar bu operasyonu yapmaya devam edin.

3. SİVİLCE VE KIRIŞIKLIK

Muzun tamamı cilt bakımı için müthiştir. Bunun sebebi içindeki antioksidanlar ve anti ihtiyarlama maddeleridir. Muz, cildi ıslatır ve besler. Muz kabuğunu özellikle tahriş olmuş ve meseleli alanlarda cilde sürün. 30 dakika bekletin.

4. SEDEF HASTALIĞINI REHABİLİTASYON

Ne yazık ki, bu cilt hastalığı tamamen muz kabuğuyla rehabilitasyon edilemez, ancak sedef hastalığının bulgularını da hafifletebilir.

5. MUZ KABUĞUNUN SIZI KESİCİ ETKİSİ

Bedeninizde muz kabuğu ile sızılı yerlere sürün. Bu muhteşem bir sızı kesicidir.

6. ZAYIFLAMAK İÇİN MUZ KABUĞU

Potasyum kapsadığından muz kilo vermeye büyük takviyecidir. Ama bu potasyumun %40’ının kabuğunu olduğunu öğreniyor muydunuz? Kilo vermek istiyorsanız bu mineral zorunludur. Metabolizmayı süratlendirir, bu sebeple daha fazla kalori yakarsınız ve adalelerinize iyi kazanç. Enerji verir. Bununla beraber, muz kabukları, antioksidanlar, elyaf, B vitaminleri, A vitamini gibi bir hayli bereketli madde kapsar. Lif, muzdan daha çok kabuğunda bulunur.

Lifler sizi daha uzun müddet meblağ. Şimdi öğreniyorsunuz, muz kabuklarının harikulade bir yağ yakıcıdır. Ve gerçekten de, göründüğü kadar tuhaf değil. Artık muz kabuklarını yaşamınız süresince neden çöpe attığınız için kendinize kızacaksınız.

YEŞİL Mİ SARI KİRLİ MUZ KABUĞU MU?

Kanserle çaba özellikleri olgun muzlarda daha fazla bulunur ve bedeninizde beyaz kan hücreleri oluşturulmasına destekçi olabilirler. Ancak kilo vermek istiyorsanız, daha fazla probiyotik kapsadıkları için yeşil başka bir deyişle daha az olgunlaşmış olanlar daha iyi. Ayrıca, yeşil muzlar mutluluk hormonu salgılatıyor.

Kabuğu yemenin güç olacağını öğreniyoruz, ancak bunu basitleştirmenin bazı yolları vardır.
Kabuğunun iç kısmını çatalla ya da bir kaşık desteğiyle iyice sıyırın. Tarçın süt hindistan cevizi veya başka istediğiniz bir malzemeyle blendırda karıştırın. Tadı hoş olacaktır. Olgun muz için değişik alternatif çay hazırlamak. Muzun kabuklarını 10 dakika kaynatın. Uçlarını çıkarıp. Muzlu çayın sevincini çıkarın. Çayı azıcık tatlandırmak için bal koyabilirsiniz.

Bir cevap yazın