Neden Göz Altı Torbalarınız Var ve Onları Natürel Yoldan Nasıl Rehabilitasyon Edebilirsiniz

Neden Göz Altı Torbalarınız Var ve Onları Doğal Yoldan Nasıl Tedavi Edebilirsiniz

Genellikle onları bitkin olmakla ilişkilendiririz, ancak göz altı torbalarınız reelinde bedeninizdeki beceriksizlikleri gösterebilir. Bu yazıda neden göz altı torbalarınız olduğunu ve onları rehabilitasyon faktörün natürel yollarını öğrenin.

Göz altı torbalarınız hasta ve bitkin görünmenize neden olabilir.

Fakat bu göz altı torbaları nereden geliyor ve onları nasıl yasaklayabilirsiniz?

Göz altı torbalarınız yalnızca bir görüntü olmaktan çok daha aşırısıdır. Onlar aynı zamanda uzuvlarınızın ne kadar iyi çalıştığının da bir göstergesidir.

Burada iki çeşit göz altı torbasından bahsedeceğimiz gibi aynı zamanda her birini nasıl rehabilitasyon edeceğinizi de öğreteceğiz.

Suratınızı daha hoş bir hale getirirken sıhhatinizi de iyileştirin!

Gözümün altındaki bu torbalar ne?

En başta: göz altı torbalarınıza bakmak ve şişme problemi mi yoksa daha koyu renkli bir bölge olup olmadığına karar vermek zorundasınız.

Bu hangi rehabilitasyonun uygulanması gerektiğini ve hangi uzvunuzun aşırıdan bakıma gereksinim dinlediğini kavramanızı sağlayacaktır. Öte yandan, bazı rehabilitasyonlar vardır ki onlar her çeşit göz altı torbasında işe verim, biz de bu reçeteleri bu yazının sonunda sizle paylaşacağız.

Aynı zamanda onların kalıcı olarak mı var olduklarına yoksa yalnızca çok yiyip içtiğiniz belli günlerin sonrasında mı orada olduklarına karar vermeniz de çok önemlidir.

Ne zaman ortaya çıktıklarını fark etmek, onları önlemenize ve muntazam bir biçimde rehabilitasyon etmenize takviye edecektir.

Göz altlarınızda şiş torbalar

Şayet torbalar şiş görünüyorsa ve şayet aynı zamanda göz kapaklarınız da şişse, bu yüksek olasılıkla bir ödem vakayıdır ve bu nedenle böbreklerinizin muntazam işlemediğini gösterir.

Bu ara sıra başınıza gelebilir, mesela ekstra tuzlu bir akşam yemeği yedikten sonra ya da şayet bir böbrek problemi ise kronik olarak.

Şayet göz altınızdaki torbalara bastırırsanız, cildinizin altında akışkan olduğunu fark edebilirsiniz, zira birkaç saniyeliğine kabarıklık gider ve sonra geri gelir.

Böbrekleriniz için reçeteler

Şişmiş göz altı torbaları görünüşünü eksiltmek ve böbrek işlevinizi geliştirmek için şu adımları izleyin:

 • Gözlerinizin dışına kullanılmış yeşil çay poşetleri uygulayın. Bu poşetler, onlardan soğuk olarak da yararlanmak için buzlukta gizlediğiniz çay poşetleri de olabilir.
 • Üstünde soğuk çay poşetleri varken gözlerinizi kapatıp azıcık dinlendirin.
 • Aynı zamanda aynı tesiri sağlaması için ham patates ya da salatalık dilimleri de koyabilirsiniz.
 • Bu sırada, yeterince su içtiğinizden emin olun, yemek yemezken olacak biçimde günde en az 8 bardak su için.
 • Böbrek işleyişini geliştirmek için, soğan ve kereviz çorbası ve kara hindiba ve dulavrat otundan yapılan çaylar yudumlayın.
 • Şayet belinizde bir sızı sezerseniz, uyumadan yarım saat evvel bir ısıtma yastığı ya da sıcak su torbası ile ısı uygulayabilirsiniz.

Göz altlarınızda koyu ulusalar

Gözlerinizin altında oluşabilecek öbür tip torbalar koyu milletelerdir, azıcık mavi, kahverengi ya da siyah dahi olabilir ve karaciğeriniz ve safra kesenizde problemlerolabileceğini gösterir.

Bu ulusalar azıcık makyajla kapatılabilir ama bu, altında uyuyan sıhhat meselesine hitap etmez.

Karaciğeriniz için reçeteler

Karaciğer ve safra kesesi işleyişini geliştirmek için alttaki ipuçlarını takip edin:

 • Güne içine yarım limon suyu bunalmış bir bardak ılık su ile başlayın.
 • Kızarmış gıdalar, ambalajlanmış mahsuller, margarin ve sosis gibi besinlerde bulunan sıhhatsiz yağlardan uzak durun.
 • Akşam yemeğini erken yiyin ve hafif bir akşam yemeği yiyin.
 • Beyaz şekeri perhizinizden tamamen çıkarın ve onun yerine bal, şekerotu, sabır otu vb kullanın.
 • Sigara içmek ve içki harcamak gibi sizi zehirleyen alışkanlıkları bırakın.
 • Uyumadan evvel, iyileştirici acı otlardan yapılmış enginar, boldo, kara hindiba, süt devedikeni bir çay için. Aynı zamanda bu otları bitirici olarak da tüketebilirsiniz.
 • Her gece gözlerinizin çevresine birkaç damla kuşburnu yağı damlatın ve kibarca masaj yaparak yedirin. Bu yağ antioksidan kapsar ve yeniler.

Öbür reçeteler

Bazı daha önceki natürel reçeteler, hem şiş hem de koyu millete tipteki göz altı torbalarını eksiltmek için çok iyi olabilir.

İşte onlar:

 • Suratınızı yıkadıktan ve ıslatıcı krem sürdükten sonra, biberiye, gül ya da hamamelisten yapılmış surat toniğinizi uygulayın.
 • Güneş kremi sürerek ve güneş gözlüğü takarak göz etrafınıza özel alaka gösterin.
 • Buna ek olarak, kendinize yapabileceğiniz birkaç basit masaj tekniği bilmenizi öneri ederiz.
 • Her zaman iyi bir yastıkla yatın, zira yastığınızın yüksekliği suratınızdaki ödemi önlemeye takviye edecektir.
 • Kafanızdaki kan dolaşımını artırmaya destekçi olacağından gün içinde baş alt durarak azıcık zaman geçirmek, iyi bir fikirdir.

Bir cevap yazın