Islatıcı Krem Kullanıyorsanız Bu Haberi Netlikle Okuyun!

Cildiye uzmanı Dr. Ahmet Günay cilt hoşlaştırmanın tesirli usullerini verdi

Her bayan hoş ve bakımlı bir cilde sahip olmak ister ve bunun için birbirinden değişik usuller sınar. Fakat bakımlı ve hoş olmak için şehirle de pahalı mahsuller gerekmiyor.

Cildiye Uzmanı Dr. Ahmet Günay evde hoşlaşmanın pratik yolları hakkında bilgi verdi.

•    Bol su için: Bol su içmenin, cildi içeriden ıslattığı bir reel. Sağlık açısından bir mani yoksa günde 2 litre su içilmesinde fayda var. Ancak çay ve kahve yerine su içilmeli. Zira çay, kahve gibi meşrubatlar idrar yaptırıcı tesire sahiptir, olan suyun da kaybına neden olurlar.

•    Islatıcı krem kullanın: Özellikle kuruyan, pullanan ve ihtiyarlayan cildi bu tesirlerden gözetir. Özellikle gözaltlarına ve tüm cilde uygulanabilen cinsleri var. Natürel ıslatıcı kapsayanlar özellikle zeytinyağı kullanılmalıdır.

•    Gözeticiler yaz-kış kullanılmalı: Kirlerden ve ihtiyarlamadan korunmak için güneş gözeticiler yalnızca yazın değil kışın da kullanılmalı. Bunları seçerken kimyevi filtrelere ilave olarak fiziksel filtre de olmasına dikkat edilmelidir.

•    Yağlı ciltler sık sık arınılmalı: Yağlanma iltihaplı sivilce yaradılışına ve mikrop üremesine taban hazırlar. Bu sebeple yağlı cilt sık yıkanmalıdır. Sabun koşul değil fakat kullanılacaksa antiseptik ve natürel olanlar seçim edilmelidir.

•    Beslenme biçimi ehemmiyetli: Sebze, meyve gibi vitaminden zengin gıda harcanmalı. Yeterli bulamıyorsak, dışarıdan vitamin dayanağı olabilir. Bu emelle Biotin, C ve E vitaminleri ve çinkonun ehemmiyeti büyüktür.

•    Sigaradan uzak durun: Çay, kahve az harcanmalıdır. Sigaradan da netlikle uzak durulmalıdır.

    Spor ve egzersiz çok ehemmiyetli: Ancak cilt sıhhati için spor ve egzersiz, kapalı spor salonları yerine sarih havada yapılmalıdır.

Bir cevap yazın