Nohut suyunun donakaltan yararları

Nohut bir baklagil olarak zati başlı başına yararlı. Fakat nohudun suyunun veriminin olacağı hiç usunuza kazanç miydi? Bunları bildikten sonra nohut suyunu vazgeçin dökmeyi bir damlasını dahi ziyan etmeyeceksiniz.

Nohudun kendisi cilde, kalbe, uykusuzluğa ve bir hayli rahatsızlığa oldukça iyi geliyor. Kendi başına bu kadar yararlı olan bir gıda kaynağının sizce de suyunun da yararlı olması gayet klasik değil mi?

Kaynattıktan sonra veya bir gece suda beklettiğiniz nohudun suyunu muhtelif nedenlerden dolayı yemeklere ilave etmiyor olabilirsiniz. Ancak nohut suyunu bundan sonra atmamanızı öneri ediyoruz. Zira nohut suyu sıhhatiniz açısından oldukça yararlı.

Nohut Suyunun Yararları

Cinsel eforu çoğaldırır. Özellikle erkeklerde sperm rakamının çoğalmasına takviyeci olur.

Nohut suyunun süratli bir biçimde yara iyileştirici ve hücre yenileyici özelliği vardır.

Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir, hastalıklardan gözetici tesiri vardır.

Romatizmal sızılara iyi kazanç. Bel ve adale sızılarında rehabilitasyon edici özelliği vardır.

Ağız içinde oluşan yaralara gargara yapıldığında oldukça iyi geldiği söylenmektedir.

Aç karnına içilen nohut suyunun bağırsakları aynı zamanda da bağırsak içinde yer alan kurtçukları arındığı bilinmektedir.

Cilt hücrelerini yeniler cildin gençleşmesini sağlar.

Yararlı bilgilerden sevdiklerinizinde faydalanmasını, onlarında şifa bulmasını istiyorsanız hoşlanıp paylaşmayı önemsememe etmeyin.

“Nohut suyunun donakaltan yararları” üzerine 8 yorum.

  1. Nohutun faydası çok.Süte konup maya yapılabiliyor.Maya B vitaminidir ve barsaklardaki faunayı besler.Turşulara da nohut konur. İlla ki kaynak aramaya gerek yok…

   1. Nasıl yani baya normal sıcak süte nohut suyu konuluca sonra mayalanıyor derken yoğurt gibimi oluyor ne oluyor ben ilk defa duyuyorum.

    1. Nohut suyu değil. 1 bardak süte maya niyetine 15-20 adet nohut koyun. Normal şekilde mayalayın. Elde edeceğiniz ürün henüz yoğurt değildir. Bu ürünle tekrar bir bardak süt mayalayın. Bu işlemi 4-5 kez tekrarlarsanız yoğurt elde edersiniz

     1. Nohut lu ekmek ne güzel oluyordu eskiden şimdi nerde annem öldü herşey öldü nohut u yararsın su ile mayalarsın sonra ekmek yaparsın

Bir cevap yazın