Odaya Atanmamış Soğan Koyduğunda

Odaya Atanmamış Soğan Koyduğunda

Atanmamış soğanın neler yapabildiği hakkında ne kadar bilginiz var? Yapılan araştırmalar, odanıza atanmamış soğan koyduğunuzda çok şaşıracağınızı ispatlıyor. Bu araştırmayı seneler evvel hakikatleştiren bir hekimin hikayesi ile anlatalım;

Soğan Mucizesi

1919 senesinde, dünyanın pek çok yerinde grip salgını vardır. Bu salgın takribî 40 milyon bireyin vefatına yol açar. Bu senelerde misyon yapan bir hekim, çiftçi ailelerine destek edebilmek için onları ziyaret gider. Tam çiftçileri tek tek gezer. Ziyaret ettiklerinin pek çoğu, grip salgını nedenine can vermiştir. Ziyaretlerine devam eden hekim, bir çiftçinin evine girdiğinde oldukça afallar. Zira bu aile oldukça sıhhatlidir. Hekim, aileye nasıl bu kadar sıhhatli olduklarını, ne yapıp da gribe tutulmadıklarını sorar. Çiftçinin hanımının yanıtı ise; odalarına, bir tabak içerisinde atanmamış soğan koyduğu istikametinde olur.

Soğan Grip Virüslerini Emiyor

Hekim bu yanıta çok afallar ancak inanmaz. Kadının odaya koymuş olduğu soğanı alır ve analize başlar. Soğanı yakından araştırmak için içini açar ve mikroskobun altına yatırır. Hekim bu esnada büyük bir sürprizle karşılaşır. Zira soğanın içinde grip virüslerine tesadüfmüştür. Bu da şu anlama kazanç; çiftçi ailenin odasına koyduğu atanmamış soğan, grip virüsünü içine sürükleyerek, aileyi bu salgından korumuştur.

Bu hikayenin neticesinde siz de konutunuzun emin yerlerine, özellikle çocuklarınızın bulunduğu odalara atanmamış soğan koyabilir, soğuklar başladığı andan itibaren hastalıkla alakalı neler yapabildiğini keşfedebilirsiniz.

Kaynak: ilacsaglik.com

Bir cevap yazın