Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı

Bu tanım özellikle astım ve öksürük rahatsızlığı olanlar için. Çok tesirli bir tanım. Bir çoğunuz çam kozalaklarını yalnızca ziynet emelli kullansa da reelinde çam kozalağının bu doğrultuda gevşetici tesiri asırlardır öğrenilir, kullanılır.

Özellikle şayet sigara kullanıyorsanız, ciğerlerinizi arınmak için de birebir!

Yalnızca çam kozalaklarını toplayıp, kaynatsanız, suyu dahi şifa kaynağı. Ama çam kozalak balı özellikle astım ve öksürük için çok tesirli…

Çam Kozalak Reçeli Balı Tarifi

100 tane yeşil kozalağı alın. Hoşça yıkayın. 2 gün kadar kozalakları suda bekletin. Her gün suyunu değiştirin.

2 günün sonunda kozalakları tencere alın. Üzerine 3 litre su koyun. 5 saat kadar kaynatın. Su buğulaşacak ve 1 litre kadar tencerenin içinde kalacak.

Bu su dahi şifa kaynağıdır. Arzu ederseniz hiç reçelini balını yapmadan, yalnızca bu suyu dahi içebilirsiniz.

Reçel tanımına geri dönersek, kalan suyun üzerine 1 kilo toz şekeri dökün ve 1 saat daha kaynatın. Şekerlenmemesi için içine limon suyu da ilave edin ve bir taşım daha kaynatın. Çam kozalağı balını ocaktan alın.

Çocuklara 1 çay kaşığı, büyüklere 1 tatlı kaşığı yeterli. 3 gün içinde öksürü kesiyor. Bir alerjiniz, rahatsızlığınız varsa hekiminize danışmayı önemsememe etmeyin.

Çam Kozalağı Nelere İyi Kazanç?

Solunum Rahatsızlıkları

Çam kozalağı, öksürmede, balgam, bronşit gibi hastalıklarda kesin şifa sunmaktadır. Özellikle astım rahatsızlıklarında, rehabilitasyon edici bir tesire sahiptir.

Akciğer Sorunları

Çam Kozalağı akciğerin arınılmasına takviyeci olur. Bedenin lüzumlu olan mineralleri karşılamasından dolayı akciğer rahatsızlıklarına neden olan ve sigara gibi zehirli dumanların kalıcı hasarlarını ortadan kaldırmaktadır.

Grip ve Nezle

Bugün bir hayli hekim ve uzman bilim insanları çam kozalağının işlenmesi, yağının çıkartılması ya da reçel yapılmasıyla ve harcanması halinde tüm kış süresince hastalık geçirmeyeceğini belirtmektedirler. Bağışıklığı çoğaldıran bir tesire sahip olan Çam Kozalağı, ender bulunan özel bileşenleri içeriğinde barındırmaktadır.

Saçları Besler

Çam yağının saçlara sürülmesi saç kökleri beslediği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Özellikle bayan ya da erkeklerin saç dökülmeleri şikayetlerinde Çam Kozalağı yağı, tesirli bir yöntem olarak kendini ispatlamaktadır. Böylece dökülen saçların yerini, yeni saçlar alarak Çam Kozalağı, bir hayli olağanüstü şifasını ortaya koymaktadır.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Öksürük Ve Astımı Olanlara Derman Çam Kozalağı” için bir yorum

Bir cevap yazın