Ölü Teni Yok Eden Peeling

Yaz mevsimini çoğumuz beğeniyor olsakta güneş,deniz, havuz ve sık sık alınan duşlar neticeninde cildimiz, bacaklarımız ve hem de dudaklarımız bile bu gidişata tepkin göstererek kurumuş, nemini kaybetmiş ve bakımsız görünebilir. Sağlıkla parlayan ve pürüzsüz görünen bir ciltle ilgili öğrenmemiz koşul olan en önemli nokta kumpaslı yapılan peelingler, başka bir deyişle cildimizi ölü ciltlerden temizletmek ve ıslatmaktır. Bugün sizlerle üretimi oldukça basit olan ve özellikle kahve tutkunlarının çok hoşlanacağına emin olduğum bir peeling tanımı paylaşacağım.

Hazırlayacağımız peeling için lüzum dinlenen olan malzemeler çoğumuzun evinde bulunan yoksa bile basitlikle ulaşabileceğiniz ve uygun fiyatlı malzemelerden oluşuyor. Kullanacağımız mahsuller tamamiyle tabii olacağı için gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Lüzum dinlenen malzemeler;

-Türk kahvesi

-Esmer şeker

-Beyaz şeker

-Zeytinyağı

-Beğendiğiniz aromatik birkaç aromatik yağ ilave ederek peelinginizi daha neşeli hale getirebilirsiniz. Rahatlık hissi için portakal yağı, hoş kokması için vanilya yağı, daha fazla ıslatma için badem yağı gibi

Yapılışına gelecek olursak, peelinginizi isterseniz tek kullanımlık isterseniz daha fazla mahsul kullanarak birkaç kullanımlık hazırlayabilirsiniz. Ben bir kerede hazırlayıp birkaç kez kullanmak istediğim için miktarları buna göre vereceğim. Bir kavanozun içine türk kahvesinden iki yemek kaşığı, esmer şeker ve beyaz şekerden birer yemek kaşığı, öbür yağlardan ise birer tatlı kaşığı koyarak karışımınızı ele geçirebilirsiniz. Yaptıktan sonra kıvamı çok katı olduysa dilediğiniz bir yağdan, çok akışkan olduysa azıcık daha kahve ilave edebilirsiniz. Miktarların yarısını koyarak tek kullanımlık peeling elde eldebilirsiniz.

Hazırladığınız karışımı duşta kese veya fırça takviyesiyle tüm bedeninize uygulayabilirsiniz, haftada 1 sefer yapmanız yeterli olacaktır. Kumpaslı kullanım neticeninde cildinizdeki metamorfozu farkedeceksiniz.

Umarım bereketli bir yazı olmuştur,

Bir cevap yazın