Omuz Sızısı İçin Masaj Yaptırmanıza Gerek Kalmayacak

Size azıcıktan bahsedeceğimiz egzersizler yoga pozisyonlarından başka hareketler değiller. Ama asırlardır doğu asyada uygulanan bu sporun bedeninize sağlayacağı rakamsız yararını elbet duymuşsunuzdur.

Kaslarınızı ve zekanızı hafifletecek bu egzersizler sayesinde sızılarınız eksilecek, stres seviyeniz düşecek ve daha çok kendinizin farkında olacaksınız.

Yalvaran Köpek Pozu

© ShutterStock

Dizlerimizin ve ellerimizin üzerine başlıyoruz. Ardından kalçamızı dışarı çıkarıyoruz ve ellerimizi sırtımızda birleştiriyoruz. Dirseklerinizin altına hafif bir yükseklik koymanız işinizi kolaylaştıracaktır.

Göğsünüzü olabildiğince yere yanaştırın ve alnınız yerde olsun. Soluk alış verişinize basmakalıp devam edin ve 8. Soluk verişinizde orijinal pozisyona geri dönün.

Çocuk duruşu

© ShutterStock

Bacaklarımızın üzerinde oturarak başlıyoruz. Omuz hizasında yeniden değişik egzersizde kullandığımız yardımlara lüzumumuz olacak. Şimdi arka ayaklarınız birbirine usulca dokunsun ve bedeninizi öne uzatın. Ellerinizi takviyelerin üzerine koyun ve alnınız yerde olsun. Aynı biçimde 8. soluk verişte orijinal pozisyona geri dönüyoruz.

Bağlı Çekirge Duruşu

Yüzüstü uzanın ve elleriniz yanlarınızda olsun. Bacaklarınızı olabildiğince uzatın ve ellerinizi kalçanızın üzerinde kenetleyin. Üst gövdeni yerden kaldırın ve 5 soluk süresince pozu gözetin.

Balık Duruşu

İlk iki egzersizde kullandığımız takviyeye yeniden lüzumumuz var. Takviyeyi sırtımızın üst kısmına yerleştirerek sırt üstü uzanıyoruz. 8 soluk süresince pozisyonu bozmuyoruz.

İpliği İğneden Geçir

Dizlerinizin ve ellerinizin üzerinde başlıyoruz. Ardından, sağ kolunuzu sol tarafınıza uzatırken, sol kolunuzla da ileri uzanıyorsunuz.  8 soluk süresince gözetin ve taraf değiştirin.

V Duruşu

Yüzüstü uzanıyoruz, kollar karnımızın altında sol kol altta kalacak biçimde çapraz ve bacaklar sarih pozisyonda olacak.  8 saniye gözetiyoruz ve değişik kolla tekrarlıyoruz.

Tırmanıcı Duruşu

Bağdaş kurarak takviyemizin üzerine oturuyoruz. Bu sefer bir de havluya lüzumumuz var. Sağ elimizle havluyu ense hizamızdan meblağken, değişik elimizle de bütün bel hizamızdan tutuyoruz. 8 soluk süresince gözetip kol değiştiriyoruz.

Bel Kıvırma

Sırt üstü uzanıyoruz ve sağ bacağımızı kalçadan kıvırarak sol bacağımızın üzerine atıyoruz. Sol elimizle de bacağımızı yakalıyoruz. 8 soluk süresince gözeterek taraf değişitiyoruz.

Pergel Duruşu

Şınav pozisyonunda başlıyoruz ve ardından sağ ayağımız ile öne uzun bir adım atıyoruz. Sol ayağımızı yere uzatarak ve sol elimizi yere koyarak sağ elimizle yukarıya uzanıyoruz.

Egzersizlerimizi hoşlandınız mı? Siz nasıl egzersizler yapıyorsunuz? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir cevap yazın