Uzvunuzdaki Meseleyi Suratınızdan Kavrayacağınız 6 İşaret

Çinli hekimler suratımızı “sıhhatin penceresi” olarak nitelendiriyorlar. Bedenimiz, uzuvlarımızdaki rastgele bir arızayı cildimize yansıtıyor.

Drsağlık, cildimizdeki hangi gidişatların, hangi uzuvlarımızı nasıl etkilediğini sizler için araştırdı.

Alın ve kaşlar

Alnınızdaki veya kaşların üzerindeki döküntüler muhtemelen bazı gastrointestinal mide-bağırsak meselelerini gösterir. Kaşlar arasındaki boşluk 3. göz dediğimiz karaciğerin gidişatını gösterir.

  • Yiyeceklerinizden yağlı ve kızartılmış yiyecekleri ortadan kaldırarak ve içki tüketiminizi ehemmiyetli miktarda eksilterek gidişatı düzenlemeye çalışın.

Burun

Burun sivilceleri, kardiyovasküler Dolaşım sistemi sistem mevzularında ipucu veriyor, bunun ana sebebi ise strestir.

  • Aktif bir hayat stili sağlamaya, daha sık hafiflemeye ve uyku programınızı takip etmeye çalışın.

Kulaklar

Çinli hekimlere göre, kulak tenleri böbreklerin ve idrar sisteminin işleyişiyle ufalamaz bir biçimde bağlantılıdır.

  • Kulaklarınızda şayet sivilce çıkıyorsa öncelikle tuz ve kahve tüketiminizi eksiltmeniz ve daha fazla su içmeye başlamanız gerekir.

Yanaklar ve elmacık kemikleri

Çene kemikleri ve yanakların üst kısmı ciğerlerimizin ve bronşlarımızın çalışmalarını yansıtmaktadır. Burada görülen sivilceler solunum sistemi ile alakalı problemleri gösterebilir. Alerjiler de bunun bir sebebi olabilir.

Ancak yanağın altındaki yanıklar diş problemlerini gösterebilir.

  • Solunum sisteminize dikkat edin. Her şeyden evvel, daha fazla yürüyün ve pak hava alın, sigarayı vazgeçin ve her türlü sigara içilen alndan kaçının.
  • Ağız hijyeninize özellikle dikkat edin. Daha az tatlı yemeye itina gösterin ve gazlı meşrubatları vazgeçin.

Dudaklar

Ağız etrafındaki dermatolojik meseleler, hazımsızlık ve bağırsak spazmıyla sonuçlanan sindirim meselelerini bize bir sinyal verebilir.

  • Fast food’i tamamen yaşamınızdan çıkarın. Perhizinize meyve ve sebzeler gibi olabildiğince lif açısından zengin besinler ekleyin.

Çene

Bu bölgedeki kızarıklıklar genellikle faize sistemine dikkat sürüklemektedir. Bunun bir öteki sebebi de hormonal denge meseleleri ve adet döngüsünün belli bir düzeyi olabilir.

  • Çenenizde bir kereye mahsus sivilce görülürse kaygılanmak için bir neden yok. Yalnızca losyon veya çinko merhem ile kurutun. Bununla haricinde çenenizin üzerinde kalıcı bir döküntü görüyorsanız, Size bir hekime gitmeniz gerektiğini söylüyordur

Bir cevap yazın