Oturma Odasına Soğan Koyunca, Hekimleri Afallamışa Çeviren Fayda

Odanıza Ceddilmemiş Soğan Kreyin! Ceddilmemiş Ksaçmasıyla odanızda duran soğanın mucize tesirleri Neticeyi Sizi Oldukça Afallatacaktır.

Sağlık uzmanları tarafından yapılan araştırmalar,da odanıza ceddilmemiş soğan koyarsak tesirine yararlarına şok olacağımızı çok donakalacağınızı açıklıyorlar.

Bu belirtileri uzun seneler evvel bulan bir tahlilci uzman hekimin başından geçen hatıralarını anlatalım sizlere.

1900 senelerde, dünyanın pek çok yerinde özellikle de fakir ve muhtaç ülkelerde grip salgını vardır.

Bu grip salgının takribî 30 milyon insanın vefatına neden olur. Bu sayılar size çok uçuk gelse de alı senelerde büyümeyen teknoloji ve bir-çok ülkelerde yaşanan savaşlar sebebiyle muhtaçlık sefalet ve müddet gelen sıhhatsiz yaşam almış başını gidiyordu.

O senelerde vazife yapan bir uzman hekim, fakir millete köylerdeki çiftçi ailelerine takviye edebilmek için onları ziyaret gider. Gittiği bölgelerde Tam çiftçileri tam milleti tek tek gezer.

Ziyaret ettiği köylülerin çiftçilerin pek çoğu, grip salgını sebebiyle ölmüştür.buna çok donakalan ve üzülen uzman hekim. Vefatlara neden olan bu salgın virüsten kurtulmak için çözümler aramaya üretmeye çalışır.

O senelerde teknoliji yok denecek kadar azdır ve yaşanan savaşlar sebebiyle imkânlar yok denecek kadar azdır.

Fakir milleti çiftçileri ziyaretlerine devam eden hekim, bir çiftçinin evine girdiğinde baya baya afallar. şok olur

Zira zira evine girdiği bu aile oldukça sıhhatlidir. Hekim, hemen aileye sorar çevre hastalıktan kırılırken nasıl bu kadar sıhhatli kaldınızda ve ne yapıp da gripten k urtulduklarını veya hiç mi gribe tutulmadıklarını sorar.

Fakir Çiftçinin eşinin yanıtı ise; odalarına, bir tabak içerisinde ceddilmemiş soğan koyduklarını açıklar.

Ceddilmemiş kabuklu Soğan Grip Virüslerini Emiyor

Bu çevreyi neredeyse yok eden bu salgın gribe deva Arayan Hekim bu yanıta çok afallatmıştır ancak inanmak istemez. Ve kadının odaya koyduğunu söylediği soğanı hemen alır ve analize başlar.

Soğanı iyice araştıran hekim daha dataylı araştırmak için soğanı dağılır ve içini açar ve mikroskobun altına yatırır.

Araştırmaya başlayan hekim bu arada büyük bir sürpriz neticeyle karşılaşır. Zira soğanın içinde bulunan grip virüslerine rastlamıştır.

Bu tesadüfülen grip virüsleri hangi anlama kazanç; fakir köylünün çiftçi ailenin odasına koydukları ceddilmemiş soğan, grip virüsünü içine sürükleyerek, emerek O konuttaki aileyi bu salgından hastalıktan virüsten gözetmiştir.

Uzman Hekimin o senelerde yazarak kayıt altına aldığı bu hatıraların neticesinde siz de konutunuzun belli yerlerine, belli noktalarına özellikle de çocuklarınızın olduğu bulunduğu odalara ceddilmemiş soğan koyarak soğuklar başladığı andan itibaren bu salgın virüsten kurtulmak için bu hastalıkla alakalı neler yapabildiğini görebilir keşfedebilirsiniz…

Sıhhatimiz Çok Ehemmiyetlidir Kesinlikle Önemsememeye Gelmez Lütfen Dikkat Edelim.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla şahsın yararlanması için, hoşlanıp, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Oturma Odasına Soğan Koyunca, Hekimleri Afallamışa Çeviren Fayda” üzerine 4 yorum.

    1. Hollandalı Anton van leeuwenhoek’un icat ettiği tek mercekli basit mikroskoptan sonra, ilk karmaşık yapılı mikroskop 1590 yılında Zacharias Janssen tarafından bulunmuştur….

  1. Herşeyi anladım da ceddilmemiş soğan ne demek anlamadım. Soyulmamış mı demek istiyorsunuz?

Bir cevap yazın