Parmaklarınızı 10 Dakika Süresince Limonun İçinde Bekletirseniz

Tırnak kırılması meseleyi bayan erkek herkesin başına gelen kısmetsiz bir vaziyettir. Bayanlarda sık sık oje sürülmesi, erkeklerde ise vitamin beceriksizliği ve muhtelif faktörlere bağlı olarak tırnak kırılması meseleyi alana gelebilir. Peki, tırnakların kırılması nasıl önlenir, natürel rehabilitasyon usulleri nelerdir diye merak etmeye başladıysanız hemen söyleyelim…

Mevsim farklılıkları, sık sık oje sürmek, vitamin beceriksizliği gibi nedenler tırnaklarda kırıkların alana gelmesine neden olabilir. Tırnak kırılması meselesiyle karı karşıya kalmak istemiyorsanız sizler için hazırlamış olduğumuz natürel rehabilitasyon usullerine göz atabilirsiniz.

Hindistan cevizi yağı usulü

1 çorba kaşığı Hindistancevizi yağını ısıtın. Arından tırnaklarınıza ovma hareketleri ile masaj yapın. Günde 2 veya 3 defa bu usulü uygulayın.

Zeytinyağı usulü

Cam bir kasenin içerisine zeytinyağı koyun ve birkaç saniye mikrodalga fırınlayın. Zeytinyağı ılıdıktan sonra tırnaklarınızı yağa batırın ve 15-20 dakika kadar bekletin.

Sarımsak usulü

Sarımsağın içerisinde yer alan antioksidan ve muhtelif mineraller tırnaklarınızın kırılmasını yasaklayarak, daha sert ve sağlam tırnaklara sahip olmanızı sağlar.

Limon usulü

Bir dilim limon tırnaklarınızın kuvvetlenmesini sağlayabilir. Bunun için tek yapmanız gereken, parmaklarınızı bir dilim dilimonun içerisinde her gün 10 dk bekletmek olacaktır.

Bir cevap yazın