Patatesin Bu Kürü Hem Zayıflatıyor Hem Hoşlaştırıyor

Patates suyunun olağanüstü verimi! Patates Suyu ile Hazırlanan Kür O Hastalığa karşı Bütün bir Panzehir!

Bel, sırt ve eklem sızıları ile mide hastalıklarının natürel usullerle rehabilitasyonunda ham patates suyu kullanımı

Mide hastalıklarının natürel devası patates suyunda saklı. Uzmanlar ham patates suyu kullanarak mide yanması ve mide ülserinin natürel yollarla rehabilitasyon edilebileceğini belirtti.

“İngiltere Mancester Üniversitesi’nde vazifeli bilim adamlarının reelleştirdiği çalışmaların sonucundan ham patates suyunun mide ülserini iyileştirdiği anlaşılmaktadır.”

Patates Suyu Yararları arasında en ehemmiyetli yeri mide ülseri, mide yanması gastrit ve bel – eklem – sırt sızısı gibi rahatsızlıklar alıyor. Bu hastalıklar haricinde patates suyu zayıflamak isteyenlerin ve saç bakımı, cilt hoşluğu emeliyle kullananların da seçimi oluyor.

Patates Suyu Yararları ve Kullanım Alanı

➤ Patates suyu çok tesirli bir anti-inflamatuvar dır. Eklem sızılarının- bel ve sırt sızısının rehabilitasyonunda tesirlidir. Gut hastalığına iyi kazanç. Patates suyu bedenin hemen hemen her noktasındaki dolaşımın tertip edilmesini basitleştirir. Özellikle sabah aç karnına tüketimi öneri edilir.

➤ Mide yanması, gastrit, kabarıklık, hazımsızlık gibi rahatsızlıklara iyi kazanç. Ayrıca uzmanlar reflü hastalığına karşı sabahları patates suyu içilmesini öneriyor.

➤ Bedendeki hasarlı zehirli maddelerin atılmasını patates suyu basitleştirir. Patates suyu ayrıca safra ve karaciğer pakliğinde de tesirlidir. İdrar yollarında taş yaradılışı maniler.

➤ Saçların gürleşmesi, süratli uzaması ve saç dökülmesinin durdurulması için de patates suyunun kullanım alanı vardır. Patates suyu saç kökünü besliyor. Saç bakımında kullanılacaksa yumurta akı ve bal ile patates suyu maskesi hazırlanarak saça uygulanabilir, 1 saat bekledikten sonra saç durulanır. Bu usul saçlarınızı kuvvetlendirecek dökülmeleri azaltacaktır.

Ham patates suyu buruk bir tada sahiptir. Bu sebeple havuç suyu veya bal stili aromalı şeylerle karıştırarak tüketilebilir.

Patates Suyu Kürü Nasıl Elde Edilir?

Ham patateslerin kabuklarını cettikten sonra katı meyve sıkacağında suyunu çıkarılır. Elde edilen patates suyu isteğe göre tatlandırmak emeliyle havuç veya kereviz suyu ile karıştırılarak yada bal ilave edilerek içilebilir.

Bir cevap yazın