Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ne Oluyor Görün

Pratik bilgiler yaşam kurtarıyor. Belki çok hakikatçi bir yorum gibi görünmeyebilir fakat azıcıktan minicik şeyler ile yapılan şeylere çok donakalıp, bu yorumun haklılık hisseyi olduğuna inanacaksınız. .. İşte basitçe uygulayabileceğiniz mutfaktan pakliğine dair pratik bilgiler.

Beyaza Boyanmış Kapı ve Pencereler

Evinizin beyaza boyanmış kapı, pencere ve eşi tahta kısımlarını çok ucuza arınabilirsiniz. Birkaç soğanı, iyice yumuşayıncaya kadar kaynatın. Azıcık soğuyunca arınılacak yerlere bir bezle sürün. Boyanın pırıl pırıl parlaması için çok fazla ovmanız gerekmeyecektir.

Durulama operasyonunu patatesle deneyin

Bulaşık aygıtınızın üst kısmına patatesleri dizin ve durulamayı başlatın. Harekât bittikten sonra lekelerin gittiğini göreceksiniz.Bu usulü özellikle yüksek adette patates ile yemek yapmak zorunda olduğunuz zamanlar kullanabilirsiniz.Durulama esnasında deterjan kullanılmadığı, cihazınız yalnızca temiz su ile patatesleri temizleyecektir.Bu operasyonu ıspanak için de kullananlar olduğunu öğreniyoruz. Seçim edip etmemek size kalmış.

Banyo için Sirke

Banyonuzun pak olmasını isterseniz haftada bir sıcak sirke ile yıkayınız. Sirkeyi ateşte kaynattıktan sonra banyonun içine dökerek bir bezle iyice siliniz, sonra temiz su ile yıkayınız.

Kirleri yok etmek için limon suyunu kullanın

Deterjan koyduğunuz dağılmaya limon suyu koyun. Limonun asidi aygıtınızdaki kirleri daha basit çıkarmanıza destekçi olacaktır.

Minik mutfak eşyalarınızı bir bezle aygıta atın

Plastik kapak ve kenarlardan düşebilecek minik eşyalarınızı tel örgü bir bezle aygıta atarsanız size basitlik sağlayacaktır.

Tıkacınızda kalmış yemek yıkıntılarını temizleyin

Bulaşık aygıtınızın alt rafının altında çıkarılabilir bir tıkaç vardır; musluğun altında durulayabilir ya da yapışık şeyleri havlu desteğiyle çıkarabilirsiniz. Minik yıkıntıları çıkarmak için diş fırçası kullanın

Minik yıkıntıları çıkarmak için diş fırçası kullanın

Tıkacınızdaki minik yapışmış harabe ve tortuları havluyla çıkarmanız güç olacaktır. Bunun için kullanmadığınız diş fırçanızdan takviye alabilirsiniz.

Yoğun bir paklik için sirke ile aygıtınızı çalıştırın

Sirke leke, kireç ve tortuları arınmada şahane bir çözümdür. Üst kısma 2 bardak sirke koyarak yapacağınız bu operasyonda deterjan kullanmayın. Kurutmayı da kapatmayı unutmayınız.

Evinizde bulaşık tabletleri yapın

Boraks, çamaşır sodası, tuz ve birkaç öteki malzemeyle evinizde bulaşık cihazınız için tabletler yapabilirsiniz. Hem katkı maddesiz hem de daha sıhhatli olacaktır.

Çatal, bıçak ve kaşıklarınızı karmaşık dizmeyin

Çatallar bir yana, kaşıklar bir yana olmak üzere dizerseniz aygıtınızı boşaltırken basitlik olur. Bıçaklarınızı da ters dizerseniz çıkartırken görünmez kazalara neden olmaz.

Şapka gibi biçimi bozulabilecek eşyalarınızı aygıtta yıkayın

Basket, kep şapkalarınızı bulaşık cihazında devirirseniz biçimi ilk aldığınız gibi olacaktır. Soğuk suyla banal devireme operasyonunu seçiniz ve şapkayı üst rafa koyunuz. Kurutma operasyonunu kapatmayı unutmayınız, durulamadan sonra şapkayı çıkarıp sarih havada kurumasını sağlayınız.

Bulaşığa başlamadan evvel lavabonuza sıcak su dökün

Aygıtınızı başlatmadan evvel lavabonuza sıcak su dökerseniz, makine çalıştığında sıcak suyla başlayacaktır. Bulaşıklarınızın soğuk suyla temasını yasaklayacak olan bu harekât, özellikle soğuk kış aylarında gerçekten çok önemlidir.

Oyuncak, fırça ve terliklerinizi aygıtta yıkayın

Hem çocuğunuzun oyuncaklarını dezenfekte edip hem de saç fırçalarınızı, terliklerinizi arınmak mı istiyorsunuz? bulaşık cihazınız size bu imkânı sunuyor.

Bu ehemmiyetli bilgi ve usullerden daha fazla bireyin yararlanması için, sevip, paylaşmayı unutmayın lütfen…

“Patatesleri Bulaşık Makinasına Dizin Çalıştırın Ne Oluyor Görün” üzerine 5 yorum.

  1. Bu fikirlerin hepsi de çok iğrenç, adı üzerinde bulaşık makinesi, kabımızı kacağımızı yıkadığımız yerde terliklerimizi ve saç fircalarimizi yikamayi tavsiye ediyorsunuz. Bu kadarına da pes artık…

    1. Evet Ayşe hanım aynen size katılıyorum herseyin yeri ayridir bu kadar igrenclige lüzum yok.

  2. Size mutlaka yapın bunları uygulayın diye boğazınıza bıçak dayayan yok zaten hayatta her şey herkese göre doğrudur diye bir şey yok zaten onun için ukala fikriniz size kalsın

Bir cevap yazın