Pirinç Suyu Mucizesi ile Cilt Bakımı

Pirinç Suyu ve Tozu Cilt İçin Çok Tesirli

Pirinç cilde çok verimli bir yiyecektir. Asyalı bayanların cilt hoşluğunda da pirincin ehemmiyetli rolü vardır. Pirinç tarlalarında çalışan bayanların başka su olmadığı için pirinç suyuyla yıkandığı ve güneşte çalıştıkları halde bronzlaşmadıkları görülmektedir. Bunun sebebi ise pirinç güneşten gözetici bir enzim ve güneşten gözetmede rolü olan bileşikler içerir.

Bu da natürel olarak deri renginin açılmasını sağlar. Ayrıca pirinci besin olarak kullanmanın dışında maske ve tonik olarak da kullanabilirsiniz. Pirinç maskesi ve toniği ile deri rengi açılır. Kumpaslı olarak kullandığınızda deri renginizin daha da açıldığını görebilirsiniz.

Ne İşe Verim? Bereketleri Nelerdir?

Pirinç tozu, pişmemiş pirinçlerin öğütülmesiyle oluşturulur. Öğütülmüş pirinçlere süt veya su ilave edilerek bir macun kıvamı haline getirilir. Bu karışım surat maskesi olarak kullanılır.

Pirinç suyu ise çok ehemmiyetli bir sudur ve pirinçlerin içerisinde bekletilmesiyle oluşturulur.

Pirinç tozu ile Cilt Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Pirincin içerisinde bol ölçüde PABA denilen bir madde bulunmaktadır. PABA cildin güneşten korunmasını sağlar. Bu enzim ayrıca C vitamini içermektedir.

Pirinçte güneşten gözeten iki madde vardır: ferulik asit ile allantoin. Ferulik asit antioksidan tesirli bir maddedir. Bilim insanları ferulik asitin C ve E vitaminine ilave edildiğinde güneş koruma kapasitesinin 2 kat çoğaldığını gözlemlemişlerdir. Allantoin ise anti-enflamatuar bir özelliktedir. Allantoin güneş yanıklarını eksiltir ve cildin onarılmasında katkı sağlar.

Pirinç Suyu Arınıcısı ve Toniği Nasıl Uygulanır

  • Pak bir kabın içerisine pirinçleri koyun ve suda bekletin.
  • Suyu parmaklarınız desteğiyle karıştırın.
  • Su usulca bulutsu bir hale gelecektir. Kaptaki suyu pak başka bir kaba boşaltın.
  • Elde ettiğiniz pirinç suyuyla suratınızı birkaç defa yıkayın. Daha iyi neticeler için suratınızın kendiliğinden kurumasını sağlayın.

Pirinç Maskesi Tarifi

  • Bir avuç pirinci öğütün.
  • Bir çay kadehi sütü elde ettiğiniz pirinç tozuna ilave edin. Kıvamının maske emelli uygulanabilecek biçimde oluşması için karıştırarak dökün.
  • Macun kıvamına getirdiğiniz maskeyi suratınıza ve boynunuza uygulayın ve 20-30 dakika bekleyin.
  • Ilık su ile maskeyi durulayın.

Uygulanışı

Haftada birkaç kez bu tasvirleri uyguladığınızda 1 ay içerisinde cildinizin daha beyaz ve canlı bir görünüme kavuşacağını fark edeceksiniz.

Pirinç suyu ya da maskesi yalnızca cildinizi beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda buruşuklukların da eksilmesinde tesirli olur.

Bir cevap yazın