Prostata iyi gelen nebatlar nelerdir?

Genellikle hastalık ismi olarak kullanılan prostat reelinde erkeklerin idrar torbalarının yanında bulunan minik bir salgı bezidir. Prostat meninin % 20 lik bir kısmının dışarı atılmasını sağlar. Prostat gelişmesini yasaklayan nebatlar nelerdir? Prostat için hangi çayı içmeliyiz?

Erkeklerin büyük bir kısmında görülen prostat için hangi nebatları harcamalıyız?

Brokoli

Prostat ve idrar yolları cerahatine karşı önleyici ve rehabilitasyon edicidir. Amerika ve Avrupa’ da sıkça harcanan brokoli ülkemizde de harcanmaya başlanmıştır.

Kabak çekirdeği

İçerisinde ki fitosteroller kansere karşı tesirli bir mineraldir. İyi mizaçlı prostat gelişmesine karşı da etkilidir.

Soya fasulyesi

Yapılan araştırmalar gösteriyor ki prostat hastalarında ki PSA seviyesini en az %50 oranında eksiltiyor.

Yeşil çay

Yeşil çayın esas bileşenleri olan kateşin prostat kanser hücrelerini seçip öldürür. Çok tesirli olan yeşil çay prostat hastalarına uzmanlar tarafından da öneri edilir.

Cüce palmiye çayı

Halk arasında ki ismi prostat çayı olmuştur. İyi ve kötü mizaçlı prostata o kadar iyi gelmektedir ki her eczane ve aktarda satılmaktadır.

Kasık sızılarının dinmesine destekçi olan bu çay PSA seviyesinin de düşmesine destekçi olur. Prostat irinlerinin rehabilitasyonunda kullanılır.

Balık yağı

Omega 3 asiti prostat kanseri tehlikesini büyük miktarda eksiltiyor. İçerisinde bulunan mineral ve vitaminlerle omega 3 harcayanların kanser tehlikesini yüksek oranda ortadan kaldırıyor.

Isırgan otu kökü

İdrar yollarını arınarak sindirim sistemine destekçi olan ısırgan otunun içinde ki bileşenler kanserli hücreleri seçerek öldürür.

Bir cevap yazın