Sabunun Kimsenin Öğrenmediği Bereketleri

Katı sabunların papucu kısa zaman içinde akışkan sabunlara olan revaçtan dolayı dama atıldı. Lavabonun kenarlarına terk ettiğimiz sabunların yararlarını bilince konutunuzdan noksan etmeyeceksiniz.

Eskiden lavabonun yanı başında dururlardı. Akışkan sabunlara olan alakanın çoğalmasından sonra kimse sabun kullanmamaya başladı. Peki sabunun hijyen dışında da kullanım alanlarının olduğunu biliyor muydunuz?

Haşere ısırıkları can yakıcı olabiliyor.

Neyse ki evde bulunan malzemelerle acıyı eksiltebiliyorsunuz. Haşerenin ısırdığı yeri ıslak sabunla ovuşturun. Acının eksildiğini hissedeceksiniz.

Sıkışan fermuarlar

Bunun da önüne sabunla geçmek muhtemel. Sıkı fermuarları basitçe açmak için sıkışan yerine önüne ve arda sabun sürtmeniz yeterli.

Hasarlı Böcekler

Bahçenizdeki hasarlı haşerelerden kurtulmak için kimyevi kullanmak zorunda değilsiniz. Kokusu ağır olan sabunları rendelermişçesine bahçeye serpmeniz yeterli.

Ayakkabılar

En çok para tükettiğimiz şeylerden biri de pabuçlarımız. Yeniden en can sıkıcı şeylerden biri de pabucun ayağınıza vurmasıdır. Peki sabunla bunun önünü geçebileceğinizi öğreniyor muydunuz? Tek yapmanız gereken pabucun iç arka kısmını sabunla sürtmek.

^

Sıkıntılı bacak belirtiyi hakikatinde REM uykusu tutum bozukluğunun bir bulgusudur ve dünya çapında milyonlarca bireyi tesirler. Uykunuzda bacaklarınızın aralıksız hareket etmesini önlemek için çarşafınızın altına sabun yerleştirmeniz yeterli. Kulağa esrarengiz gelse de sınayanlar işe yaradığını söylüyor.

Bir cevap yazın