Saç boyası yok! Bu siyah suyla beyaz saçlarınız ebedîye kadar kaybolacak!

Saçların neden griye dönmeye başlıyor? Hiç düşündünüz mü? Yaşımız ilerledikçe yaşam bizi vurur. Bedenimizdeki tüyler beyaza dönmeye başlar.

Beyaz saçlar için natürel kür

Yaşlandıkça, saç kökleriniz melanin üretme kabiliyetini yavaşlatır ve bu saçların beyaza veya griye dönüşmesine neden olur.

Yaşlanmakta olan insanların gri tüyleri sıradandır, ancak gri tonlu saçları erkenden çıkmaya başlarsa mesele haline gelebilir.

Birçok insan için iyi çözümü saçlarını boyamakta arar, ancak hasarlı saç boyamasının başka yolları da vardır. Bu yazıda, saçınızın gri veya beyaza dönüşmesini önleyebilecek olan bu kolay tasviri göstereceğiz.

Güzellik Uzmanı Suna Dumankaya, beyaz saçlar için ceviz kürü kullanılmasını öneriyor.

Beyaz saçlar için ceviz kürü

Cevizin yeşil kabuklarını vurarak püre haline getirin ve bir ölçü ceviz yaprağını yarım litre kadar suda kaynatıp 20 dakika demledikten sonra süzün ve püre haline getirdiğiniz ceviz kabuklarından 1 kaşık ilave edin.

– Elde ettiğiniz bu karışımı saçlarınıza sürerek 1 saat kadar bekleyin ve daha sonra ılık su ile masaj yaparak arının. Beyaz saçlar için ceviz kürünü haftada 1 kere uygulayın. Kısa zaman içinde göreceksiniz ki beyaz saçlar koyulaşmaya başlayacaktır.

Lütfen herkesle paylaşalım sağlıcakla kalın.

“Saç boyası yok! Bu siyah suyla beyaz saçlarınız ebedîye kadar kaybolacak!” için bir yorum

Bir cevap yazın