Saç için Sarımsak ve Zeytinyağı Tesiri

Saç için Zeytinyağı ve Sarımsak ile hazırlayacağınız bu kür ile daha parlak ve eforlu saçlara sahip olabilirsiniz… Sarımsağın da zeytinyağının da saça bereketleri saymakla bitmiyor!
Sarımsak ve zeytin yağının saça sağladıkları esas fayda, saçların dökülmesini yavaşlatıcı tesir göstermesidir. Hatta bazı çalışmalara göre yeni saçların dahi çıkmasını sağlamaktadır. Son senelerde oldukça popülerleşen kürler, zeytinyağının saçları yumuşatma tesiriyle de birleşerek saç bakımında oldukça tesirli bir alternatif sunmaktadır.

Sarımsağın Saç İçin Bereketleri

Sarımsak içerisinde sülfür maddesini barındırması nedeniyle, başta saçlar olmak üzere tırnaklar, cilt ve asaplar için yararlı olmaktadır. Sülfür maddesi dışında, sarımsağın içinde bulunan E vitamini ve selenyum; saç sıhhati üzerinde oldukça ehemmiyetli katkı sağlamaktadır. Sarımsak; eskimiş olan saçların beslenmesini sağlamanın yanı sıra kolojen imalini de arttırmaktadır.

Sarımsak katkılı olan saç bakım mahsulleri başka bir deyişle; şampuanlar, sarımsak yağları ve eşi mahsuller, saçların tekerrür yaradılışını sağlamada destekleyici olmaktadır. Ayrıca saçların zayıfladığı kısımlara doping tesiri yaratarak saçların tekerrür çıkmasını sağlayabilmektedir. Sarımsaktan maksimum seviyede faydalanabilmek için sarımsağın öz kısmının pak olan saç teninize temas etmesi ve masaj yapılarak uygulanması gerekmektedir.

Zeytinyağının Saç İçin Bereketleri

Zeytinyağı, hem saçın hem de saç teninin yumuşamasını sağlayarak eskimiş kısımları onarıcı tesir göstermektedir. Saçların kurutulmasında ve şekillendirilmesinde kullanılan makineler elbette zamanla saçlarda eskimeye neden olmaktadır, işte bu surattan en natürel bakım olan zeytinyağından yararlanmanız sizi çok rahatlatacaktır.

Zeytinyağı saçlara natürel bir parlaklık vermesine ek olarak saçların ve saç teninin daha sıhhatli olmasına dayanakçı olmaktadır.

Sarımsak ve Zeytinyağı ile Nasıl Saç Bakımı Yapılır?

Daha gür ve daha eforlu saçlara sahip olmak için hazırlamanız ve uygulamanız gereken kür şu biçimdedir; 2 diş sarımsağı rendeleyin. 1 yemek kaşığı zeytinyağı ilave edin. Üzerine 1 tane yumurtanın sarısını ilave edin ve tüm malzemeleri hoşça karıştırın. Hazırladığınız bu kürü saç diplerinize masaj yaparak uygulayın. Yarım saat kadar bu biçimde bekleyin. Sonrasında şampuanla saçlarınızı yıkayın. Tasviri verilen bu kürü, haftada 2 veya 3 kere uygulamanız yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın