Yalnızca 3 Yemek Kaşığı İçin 4 Saat İçinde Damarlarınız Arınılsın

Yapılan bir araştırma neticeyi oldukça afallattı. Kalp krizi tehlikesini eksilten ve kan damarlarının elastikliğinde, kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına takviyeci olan bu inanılmaz gıda hangisi dersiniz…

Araştırmada insanlar bir avuç ceviz yedikten 4 saat sonra, kan damarlarının elastikliğinde ve kolesterol seviyelerinde iyi kan akışına takviyeci olacak seviyede bir büyüme kaydolundu. Aynı zamanda bir avuç ceviz yemenin kalp krizini süratle önlediğini gösteriyor.

Kumpaslı olarak ceviz yemek ya da ceviz yağı içmek, tehlikeyi yüksek oranda düşürüyor ve sizi kalp krizine karşı kumpaslı olarak koruyor.

Cevizin ve ceviz yağının kalbe verimlerini ortaya koyan araştırmanın neticeyi; bunların kumpaslı tüketiminin bizi kardiyovasküler hastalıklardan gözettiği yönündeydi.

Pennsylvania’da Penn State University’nin beslenme profesörü Dr. Penny Kris Eterton, “Ve yalnızca bir avuç ceviz ya da ceviz yağını haftada 4 gün harcayarak kalp krizi tehlikesini anlamlı bir biçimde eksiltebilirsiniz” diyor.

Bu çalışmada özellikle; daha sıhhatli olabilmeniz için her gün lüzumunuz olan porsiyon belirlendi.

Yalnızca 3 yemek kaşığı 51 g ceviz yağını kapsasanız kan damarlarınızın kondisyonunu 4 saat içinde geliştirmiş oluyorsunuz.

Ceviz yağının özellikle endotelyal hücrelerin sağlamlığı için çok verimli olduğu kanıtlandı.

Bu hücreler kan damarlarını hizalıyor ve damarların elastikliğinde ehemmiyetli bir rol oynuyor.

Bir cevap yazın