Yalnızca İki Yiyecekle Kan Şekerini Tertip Edin

Tarçın kan şekeri seviyesini ehemmiyetli seviyede düşürebildiğinden, aynı tesiri yapan başka bir ilaç alıyor veya rehabilitasyon görüyorsanız kesinlikle hekiminizle konuşmalısınız.

Diyabet, ya beceriksiz insülin yapımından ya da bedenin üretilen insülin ölçüsüne doğru biçimde cevap verememesinden kaynaklanan yüksek kan şekeri seviyesine neden olan metabolik bir hastalıktır. Hareketsiz bir hayat stili sürmek ve beceriksiz beslenmek geçtiğimiz senelerde dünyanın her yerine dağılmış bu sıhhat meselesinin en esas nedenleridir. Bir Hayli çalışmaya göre, şu an dünyada 382 milyon diyabet hastası var ve bu sayı günbegün artıyor.

Bu sıhhat meseleyi hakimiyet altına alınabilir, ancak vaziyetinizi daha da kötü hale getirebilen tüm şekerli besinleri beslenmenizden çıkarmanız gerektiği için rehabilitasyonunuza bütün olarak kendinizi vermeniz çok ehemmiyetlidir. Diyabet rehabilitasyonu ferdin lüzumlarına göre adapte edilmeli ve kan şekerinizin statik seviyede devam etmesini sağlamak üzere kumpaslı olarak devam ettirilmelidir. Hekiminiz tarafından tıbbi bir rehabilitasyona ve izlenmeye lüzumunuz olacaktır; ancak aynı zamanda kan şekeri seviyesini tertip etmenize dayanakçı olacak birkaç ev üretimi rehabilitasyonu da deneyebilirsiniz.

Sadece iki malzemeyle kan şekeri seviyenizi nasıl tertip edebilirsiniz?

Bu diyabet rehabilitasyonunda sadece uygun maliyetli şu iki malzemeye lüzumunuz var:tarçın ve karanfil. İkisinin de diyabet hastaları için pozitif netice verdiği görülmüştür.

  • Kan şeker seviyesini tertip etmek için tarçın

Yakın zamanda yapılan bir çalışmaya göre tarçın Tip 2 diyabet hastalarına dayanakçı olabilmektedir. Çalışmaya katılanlar kumpaslı olarak tarçın harcamışlar ve hem kan şekerlerinin hem de kolesterol seviyelerinin indiğini görmüşlerdir.Görünen o ki tarçın hem bedenin kan şekerini tertip etme kapasitesini hem de insülin etkinliğini çoğaldırıyor. Kumpaslı tarçın tüketimi insülin imaline daha tesirli biçimde cevap veren hücresel müşterileri uyarıp esas enzimleri aktif hale getiriyor.

  • Kan şekeri seviyesini tertip etmek için karanfil

Karanfil tanımlara kattığı cezbedici aroması ve nefis tadıyla dünyanın her yerinde popüler hale gelmiş bir baharattır. Ama hakikatinde karanfil sadece bir baharat değildir:karanfilin yüksek kan şekeri seviyesini indirebilmesi gibi bir hayli tıbbi özelliği bulunmaktadır. Karanfil içinde en çok antioksidan bulunduran baharatlardan biridir, her 100 gramında 80 mg C vitamini ile betakaroten, E vitamini, selenyum, fiber, fitosterol ve muhtelif esas mineraller bulunur.

Tarçın
Tarçın

Peki tarçın ve karanfil kullanarak kan şeker seviyenizi nasıl tertip edebilirsiniz?

Size tarçın ve karanfilin kan şekeri seviyesini indirebileceğini gösterdiğimize göre, diyabeti hakimiyet altına almak için bu eforlu natürel rehabilitasyonu artık nasıl uygulayabileceğimizi öğrenebiliriz.

Malzemeler

  • 4 çubuk tarçın
  • 60 gram karanfil
  • 1 litre su

Yapılışı

Tüm malzemeleri bir sürahiye doldurun ve dört beş gün kadar buzdolabından bekletin. Ardından akışkanı süzerek ayırın ve karışımdan her gün yarım bardak için.

Yan tesirleri

Bazıları için yan tesirleri olabileceğinden herkesin bu karışımı kullanmaması gerektiğini unutmayalım. Diyabet hastasıysanız ve bu natürel rehabilitasyonu sınamak istiyorsanız, öncelikle alttaki noktalara dikkat edelim:

  • Tarçın mevcut karaciğer meselelerini daha da kötüleştirebilir.
  • Bu natürel rehabilitasyon kan şekeri seviyenizi ehemmiyetli derecede düşürebilir, bu surattan aynı emelle başka bir ilaç kullanıyor veya rehabilitasyon görüyorsanız ekstra temkin almakta fayda var.
  • Tarçının bazı çeşitlerinin içinde bedenin kan pıhtısı oluşturma kapasitesini eksiltebilecek bir bileşen bulunmaktadır. Nitelikli tarçınınız güvendiğiniz bir kaynaktan satın alınız.
  • Hekiminiz size diyabet teşhisi koymuşsa, bu natürel rehabilitasyonu sınamadan evvel ona danışmanız çok ehemmiyetlidir.

Bir cevap yazın