Sıhhatlı zayıflamanın gizemi hücre pakliğinde

Diyetisyen Doç. Dr. Barış Öztürk, kötü beslenme ve etrafsal etmenlerin hücrelerde lekelilik oluşturduğunu söyledi. Pek çok hastalığa davetiye çıkaran bu gidişatın, zayıflamayı da yasakladığını aktaran Öztürk, “Kaygı etmeyin, doğru beslenerek ve nebatsal dayanaklarla hücrelerinizi arınmak ve sıhhatli bir biçimde zayıflamak muhtemel” dedi.

Hücre pakliğini tetikleyebilmek için zorunlu protein, vitamin ve mineralleri barındıran çilek, enginar, sarımsak, zerdeçal, pırasa gibi gıdaları kumpaslı harcamak ehemmiyetli rol oynuyor. Muayenehane Diyetisyen Doç. Dr. Barış Öztürk, hücre pakliğinin kilo hakimiyeti ve sıhhatli hayat üzerindeki tesirleri hakkında bilgi verdi.

Modern yaşam hücrelerinizi kirletiyor
Hayatın ilk anından itibaren insan vücudu besin, hava, su ve toprak ile beraber kendi metabolizmasının ürettiği toksik maddeler tarafına lekeleniyor. Bu toksik maddelere karşı muhtelif enzimler salgılayan beden kendini gözetmeye programlı. Detoksifikasyon başka bir deyişle hücre pakliği olarak adlandırılan bu durun tüm hayat işlevlerini de tertip ediyor. Sanayileşmeyle beraber çoğalan hava, su ve hengame lekeliliği, yoğun elektromanyetik lekeliliğe maruz kalma, yanlış beslenme alışkanlıkları, natürel olmayan yiyeceklerin tüketimi ve eksik fiziksel etkinlik sebebiyle hücrelerin zehirli madde yükü daha da çoğalıyor.

 Kirlenen hücreleriniz yağ birleşimini artırıyor

Modern yaşam ile beraber maruz kalınan zehirli madde ölçüyü, bedenin hücre arınma kabiliyetini aştığında hücreler zorunlu pakliği yapamayarak lekelilik oluşturuyor. Oluşan lekelilik, hücre işlevlerinin yavaşlamasına ve enerji metabolizmasının basmakalıp seyrini yitirmesine neden oluyor. Organizmanın enerji tüketmesi güçleştiğinde beden yağ birleşimlemeye başlıyor ve hasarlı zehirli maddeler yağ hücreleri ile beraber yumuşak doku ve kemikte birikiyor. Yağ dokularının salgıladığı hasarlı moleküller hücre zararını artırarak insülin işlevlerini negatif etkilemeye başlıyor. İnsülin işlevlerinin bozulması şahısta; bitkinlik, devamlı uyku hali, yemeklerden sonra dahi açlık hissi oluşturur. Günlük motivasyonun düşmesi fiziksel ve akılsal etkinliklerin eksilmesi özellikle karın bölgesinde yağlanmayı artırıyor.

Ciddi hastalıklara taban hazırlayabilir
Kirlenen hücredeki metabolik baskılanma; İnsülin mukavemeti, karın bölgesinde yağlanma, kalp ve damar hastalıkları, yüksek tansiyon, diyabet başka bir deyişle şeker hastalığı, Alzheimer, kanser gibi kronik hastalıklara dönüşebiliyor.

Tek kabahatli kaloriler değil
Kilo alımının özellikle de karın bölgesindeki yağlanmanın tek kabahatlisi alınan yüksek kaloriler olmayabilir. Hücre işlevlerini yine tertip etmek için ‘hücrenin süpürülmesi, arınılması’ gerekir. Bu alanda senelerdir yaptığım rakamsız muayenehane deney ve çalışmanın neticesinde ortaya çıkan ‘Hücre Süpürme Programı’ hücreye arınma işlevini yine kazandırırken, başta obezite olmak üzere taban hazırladığı bir hayli hastalığı engelleyebilir.

Arınılan hücrelerin antioksidan mekanizması kuvvetleniyor
“Hücre Süpürme Programı” hücrenin temizlenmesine hedefliyor. Arınılan hücrede antioksidan mekanizma kuvvetlenerek genetik negatiflikler ortadan kalkar. Natürel işlevlerine dönen hücreler yağ depolanmasının eksilmesini, yağ yakımının da çoğalmasını sağlar.

Bireye özel program
Her insanın detoksifikasyon başka bir deyişle hücre arınma hüneri; etraf koşulları, perhiz, hayat stili, sıhhat vaziyeti ve genetik etkenlere göre değişir. Bu sebeple ‘Hücre Süpürme Programı’na müracaat eten hastalara hücresel paklik ve beslenmeden oluşan tıbbi rehabilitasyon evveli; ileri seviye beden tahlili, metabolizma ölçümü, antropometrik testler yapılarak biyokimyasal belirtiler değerlendirilir. Zorunlu görüldüğünde moleküler seviyede çalışmalar yapılarak, bireye özel enerji ve gıda lüzumları değerlendirilir.

Hücre pakliğine nebatsal destek
Bazı protein, vitamin ve mineraller, bedenin hücre pakliği operasyonunu yerine getirmesini sağlar. “Hücre Süpürme Programı” ile hücrenin paklik işlevini yerine getirmesine sağlayan yiyeceklere ek olarak doğru formülize edilmiş nebatsal dayanak kullanılır. Bu yardımlar sentetik olmayan, tamamen natürel ve antioksidan özelliği taşıyan nebatsal bileşiklerdir.

Bu yiyeceklerle hücrelerinizi süpürün
“Hücre Süpürme Programı”ndaki esas emel, şahsın sıhhatli bir hayat stili geliştirmesine kılavuzluk etmektir. Hücrenin pakliğe başlamasıyla beraber kısa vakitte iştah mekanizması olağana dönerken devamlı atıştırma hissi ortadan kalkar. Bağırsak florasının da olağanlaşmaya başlamasını takip eden günlerde birey kendini daha enerjik ve faal sezmeye başlar. İlk haftanın ardından bedendeki yağ yakımı çoğalırken metabolizma süratlenir. Birey bunu kilo kaybı ve beden yağ oranındaki eksilmeyle somut olarak fark eder.

Bir cevap yazın