Şaka Değil. İkiye Ayrıldığın Limonu Karbonata Daldırdıktan sonra…

Karbonat dünyadaki en ucuz seçenek sıhhat malzemesidir. Annelerimizin öğrettiği ekmeği kabartmak ve buzdolabı kokusunu önlemek için kullanılan karbonatın, gerçeğinde pek çok paklik alanını kullanılabileceğini öğreniyor muydunuz? Şayet bedeniniz ve konutunuz için detoks arıyorsanız, bu çok emelli madde bütçenizi aşmadan yaşamınızı kolaylaştıracak.

Eski Mısırlılar sabun olarak karbonata eş bir bileşik kullanırlardı. Bu madde antiseptik, antifungal mantara karşı ve bedende oluşan hafif pullanmayı gidericidir.

Günlük yaşamda kahve fincanında oluşan kirleri yok eder ve buzdolabına koyduğumuz bir kap karbonat oluşan kötü kokuları emerek ortadan kaldırır. Ayrıca mide sızısı gevşetmek için olarak tüketilebiliyor.

Limon da aynı karbonat gibi paklik alanında çok tesirli bir malzeme olarak kullanılıyor.

Her cinsli kiri, lekeyi, pası çıkartmak için limonun yarısını keserek, karbonata daldırın ve kirli arınılması gereken yüzeyleri bunla silin. Muhteşem bir paklik malzemesidir. Karbonat da limon da güçlü kirleri lekeleri anında çıkarır. Kimyevi paklik malzemelerini kullanmak yerine kesinlikle bu usulü deneyin.

“Şaka Değil. İkiye Ayrıldığın Limonu Karbonata Daldırdıktan sonra…” üzerine 2 yorum.

Bir cevap yazın