Serinkanlı ve stressiz olmanızı sağlayacak 7 besin

Stres veya evham ile uğraşıyorsanız, bazen hiç bir şeyin yolunu kesemeyeceğini ve bazen kendinizi besinlerle gevşetmenin basit olduğunu düşünüyoruz. Gergin duygularınız için bir çıkış olarak cips ya da dondurmanın iyi olacağını düşünüyorsanız durun. Beyninizdeki stresi almaya destekçi olan yiyecekleri yemeye çalışın.

Beyninizde mutluluk hissi veren nörotransmitterlerin salgılanmasını tetikleyen mineraller ve vitaminler bulunur ve bunlar rahatlıkla erişebileceğiniz yiyeceklerdir. Serotonin salınımlı magnezyum ve triptofan ve ruh hali çoğaldırıcı omega-3s ve B vitaminleri dayanağıyla daha iyi ruh haline gelin ve daha az stres yaşayın .

Yüksek triptofan seviyeleri serinkanlı hisleri uyandırdığından, yulaf ezmesi şahane bir yiyecektir. Özellikle de uyumadan evvel yenilmesi halinde çok daha rahat yatmanıza destekçi olur. İşleri daha da iyi hale getirilmek için yulaf ezmesi çok ölçüde B6 ve magnezyum kapsar ve çok gevşetici bir besindir. Omega-3s için azıcık keten tohumu ilave edin ve kendinize bir kase serinkanlılaştırıcı yapın.

Soya peyniri

Tofu soya peyniri B1 vitamin açısından zengindir ve triptofan ve yüksek magnezyum ile omega-3 seviyelerine sahiptir.

Chia tohumları

Chia tohumları müthiş bir stres gidericidir. Çok fazla triptofan ve magnezyuma sahiptir. Tatlı ya da kahvaltı için bu lezzetli

Kuzukulağı Ispanak

Bu eforlu yeşil yapraklı sebze salatalara, meyve sularına karıştırılabilir veya yemeği yapılabilir. Magnezyum ve B vitaminleriyle doludur başka bir deyişle rahat sezmenize ve stres yaşamamanıza destekçi olur.

Somon

Somon bir süperfooddur ve anksiyete ile bunalımın gevşemesi için geçerlidir. Omega-3 yağ asitleri bakımından zengindir, magnezyum yüklü B vitaminleri ve son derece yüksek triptofan kapsar. Neredeyse sene süresince somon yiyebilir ve stresli bir günün sonunda rahatlamanıza destekçi olabilirsiniz.

Karides ve Kabuklu Deniz Ürünleri

Kabuklu deniz hayvanları triptofan bakımından zengin, özellikle karidesler omega-3 yağ asitleri ile doludur. Kendinize rahat ve sıhhatli sezmeniz için gıdalarınıza karides ekleyebilirsiniz

Olgunlaşmamış soya fasülyesi

Tofu ile aynı bahanelerle, soya fasulyesi müthiş bir anti-anksiyete atıştırmalığı hazırlar. 100 gramda, takribî 300 miligram omega-3 ve günlük önerilen triptofan alımının iki katından aşırısını elde edersiniz

Bir cevap yazın