Şampuanınıza Tuz Eklerseniz

Hepimiz tuzun mutfağımızın en ehemmiyetli maddelerinden biri olduğunun farkındayız. Ancak, tuzun, saçınızı ve cildinizi gözetmeye ve iyileştirmeye destekçi olan saklı ve eforlu hoşluk özelliklerine sahip bir üzgüne olduğunu öğreniyor muydunuz?

1. Saçın Süratli Uzamasını Sağlar

Deniz tuzu, saç gelişmesini desteklemek için fantastik derecede bereketlidir. Saç dökülmesinden muzdarip insanlara natürel olarak saç gelişmesini teşvik ettiği için deniz tuzu rehabilitasyonunu sınaması önerilir. Ancak, saç gelişmesini teşvik etmek için tuzun kullanımı için daha basit bir yol var. Saçlarınızı basmakalıpta yaptığınız gibi yıkayın ve sonra bir deniz kaşığı tuz alın ve saçlı teninize 10 dakika süresince masaj yapın. Saçınızı tekerrür yıkayın. Bu prosedürü haftada iki kere yineleyin; bir ay içinde netice göreceksiniz.

2. Kepek Meselesinin Rehabilitasyonuna Destekçi Olur

Kepek, kafa teni üzerinde oluşan ve genellikle kan dolaşımı yetersizliğinden kaynaklanan ölü cilt hücrelerinin ufak pullarından başka bir şey değildir. Deniz tuzu, sıhhatli bir kafa tenini muhafaza etmek ve kepeği gidermek için zorunlu dolaşımı uyarabilme özelliğine sahiptir.

Saçınızı birkaç kısma ayırın ve sonra saç teninize azıcık tuz serpin. Kafa teninizi ıslak parmaklarla 10-15 dakika süresince masaj yapmaya başlayın ve ardından saçınızı her zamanki gibi yıkayın. Bunu yapmak, kafa derinize gözetir ve mantar gelişmesini önler.

3. Yağlı Saçlar ve Yağlı Saç Tenini Kurtarır

Yağlı kafa teni ve saç yağ bezlerinin fazla salgılanmasının bir neticeyidir. Bu meseleyi tuz kullanarak çözebilirsiniz. Tek yapmanız gereken şampuana iki çorba kaşığı tuz ilave edin ve karıştırın. Bu şampuanı kullanarak saçlarınızı yıkayın. İlk kullanımdan hemen sonra saçınızda gözle görülür bir farklılık görürsünüz. Saçlarınız daha sıhhatli ve daha az yağlı olacaktır.

Bir cevap yazın