Sedef Hastalığına Ne İyi Kazanç?

Sedef hastalığını Nedir?

Sedef hastalığı ciltte kırmızı, pul pul döküntüleri ile kendini gösterir, tekerrür eden bir otoimmün Bir canlının korunma sisteminin kendi beden hücrelerine de saldırması ve kendi beden hücreleri yok etmeye çalışması hadisesine Otoimmün hastalık denmektedir. bozukluktur. Cildinizi etkiliyor olsa da, sedef gerçeğinde bağışıklık sisteminizi de etkilemektedir. Sedef hastalığı bir cins beyaz kan hücresi olan T hücrelerinden geliyor. T hücreleri bedeni enfeksiyon ve hastalıktan gözetmeye bereket. Bu hücreler yanlışlıkla etkin hale kazanç ve öbür bağışıklık tepkilerinden bıraktığında sedef hastalığı kendini gösterir.

Hiçbir rehabilitasyonu olmasa da, sedef semptomlarını rahatlatmak için bir hayli rehabilitasyon mevcuttur. Sedef hastalığını gevşetmenin 10 yolunu sizlere drsaglik.net olarak açıklıyoruz.

1. Perhiz dayanakları

Perhiz dayanakları içeriden sedef hastalığının bulgularını rahatlatmaya takviyeci olabilir. Milli Sedef Vakfı’ tarafından, balık yağı, D vitamini, süt dikeni, aloe vera, Oregon üzümü ve çiçeği yağı sedef hastalığının hafif semptomlarını rahatlatmaya takviyeci olduğu belirtilmiştir.

2.Cildinizdeki Kuruluğu önleyin.

Evinizdeki veya büronuzdaki havayı nemli yakalamak için bir ıslatıcı kullanın. Cilt kuruluğu başlamadan evvel önleyebilir. Duyarlı cilt ıslatıcıları cildinizi elastik yakalamak içinde mükemmeldir.

3. Parfümlerden kaçının

Çoğu sabun ve parfümün içinde cildinizi tahriş edebilecek boyalar ve öbür kimyevi maddeler bulunur. Elbette, sizi şahane kokutabilir, ancak aynı zamanda sedef hastalığına da tetikleyebilirler. Olası olduğunca bu cins mahsullerden kaçının veya “duyarlı cilt” yaftasına sahip olanları seçin.

4. Sıhhatli Beslenin

Beslenme sedef hastalığının rehabilitasyonunda büyül rol oynar. Kırmızı et ve yağlı atıştırmalıkların ortadan kaldırılması, bu yiyecekler tarafından tetiklenebilecek sedef yanılgılıklarının eksiltilmesine takviyeci olabilir. Soğuk su balıkları, fındıklar ve omega-3 yağ asitleri, cerahati eksiltme becerileri ile öğrenilir. Bunlar, sedef hastalığı semptomlarının rehabilitasyonunda takviyeci olabilir. Zeytinyağı, cilde uygulandığında yatıştırıcı faydalar da gösterebilir. Bir sonraki duşunuzda sedef hastalığındaki külfetli plakların rahatlamasına takviyeci olmak için birkaç çorba kaşığı zeytin yağı ile kafa teninize masaj yapmayı deneyin.

5. Kaşıntının rahatlatılması için duş

Sıcak su cildiniz için tahriş edici olabilir. Bununla beraber, Epsom tuzu, mineral yağ, süt veya zeytinyağı kapsayan ılık bir banyo, kaşıntı ve sızma ölçeklerini ve plakalarınızı yatıştırabilir. Bedeninizi banyodan hemen sonra ıslatmanız çifte fayda sağlayacaktır.

6. Işık rehabilitasyonu

Bu cins terapiler genellikle meblağlı ve sık seans gerektirir. Solaryumun hafif terapiden sayılmadığı unutulmamalıdır. Çok fazla güneş ışığı sedef hastalığını gerçekten makûslaştırabilir. Bu harekât her zaman hekiminizin himayesinde yapılmalıdır.

7. Stresin eksiltilmesi

Sedef hastalığı gibi kronik bir gidişat stres kaynağı olabilir. Stres kendisi sedef hastalığının semptomlarını makûslaştırabildiğinde, sıklıkla kısır döngüye dönüşebilir. Olası olduğunca stresin eksiltilmesine ek olarak, yoga ve meditasyon Tabi Biz Bunun Yerine Namaz Kılın Deriz : gibi stres eksiltici uygulamaları da dahil etmeyi düşünebilirsiniz.

8. İçkiden kaçının

Alkol, sedef hastalığı olan bir hayli şahsın en büyük tetikleyici unsurudur. Brigham ve Kadın Sağlık Kurumu ve Harvard Tıp Fakültesi’nden yapılan bir araştırma , bira içen bayanlar arasında sedef hastalığının çoğalma tehlikesinin daha fazla olduğunu tespit etti. Bu araştırmaya göre haftada en az beş bira içenler, içmeyen bayanlara mukayeseyle sedef hastalığına tutulma ihtimalinin takribî iki katı daha fazla olduğu ortaya çıktı.

9. Zerdeçal Deneyin

Bitkiler, çoğu gidişatta bir hayli vaziyeti rehabilitasyon etmek için kullanılırlar. Zerdeçalın sedef hastalığının en aza indirgenmesine takviyeci olduğu öğreniliyor. Hap veya ilave formda alınabilir veya yemeğinize ilave edebilirsiniz. Zerdeçal için size potansiyel bereketleri hakkında hekiminizle irtibatta olun. FDA onaylı zerdeçal dozu günde 1,5 ila 3,0 gram tüketilebilir.

10. Sigarayı bırakın

Tütün kullanmaktan kaçının. Sigara, sedef hastalığı tehlikenizi artırabilir. Zati sedef hastalığınız varsa bulgularınızı daha da şiddetlendirebilir.

Sonuç

Sedef hastalığının semptomlarını gidermek için tek bir yanıt bulunmuyor. Bir şahıs için iyi gelen bi usul başka biri için iyi gelmeyebilir. Bazı rehabilitasyon alternatifleri, sedef hastalığı dışındaki hastalıklar için negatif yan tesirlere neden olabilir. Sedef hastalığına müteveccih bu evde uygulanabilir usuller hafif olaylar için geçerlidir şiddetli olaylar için reçeteli rehabilitasyonun lüzumlu olduğunu unutmamak gerekir. Kendi başınıza rehabilitasyon almadan evvel hekiminizle konuşun.

Bu yazı drsaglik.net tarafından yazılmıştır kaynak gösterilmeden Alınamaz.

Bir cevap yazın