Şehidin mezarını açtılar! Türkiye’de bir ilk yaşandı

ŞEHİDİN mezarı açıldı bakın neyle karşılaştı… İnsanlar can verdikten sonra duruşma kararı yada bir bahane olmadan mezarları açılmaz. Ancak bu ibretlik hadise Türkiye’de hakikatleşti. Bakın daha sonra neler yaşandı… Allahu Teala Kuranı Azimüş şöhretinden ‘Onlar diridirler fakar siz farkına varamazsınız’ diyor. İşte buna misal bir hadise yaşandı.

ŞEHİDİN BOZULMAMIŞ CENAZESİNİ GÖREN KABİRCİ KAÇTI’

Kabirlikler Şube Müdürü Erhan Yanmaz, bir kabircinin başından gelen hadiseyi şöyle anlatıyor:

Ölüm eden bir bayan zelzele şehidi olan oğlunun kabrine gömülmek istediğini vasiyet ediyor ve bayan ölüm edince oğlunun mezarına gömmek için kabri kazmaya başlayan kabirci ibretlik bir hadise ile karşılaşıyor.

Mezarı açan kabircinin başından geçenleri şöyle anlatıyor:

Vazifeli kabri kazmaya başlıyor. Tahtaları kenara atarken bir bakıyor ceset olduğu gibi duruyor.

O hali görünce kabirci kaçmaya başlıyor. Mesul beni arayıp ‘müdürüm kabirci kaçıyor’ dedi. Ben de ‘kabirlikten başka kaçılacak yer yok. Nereye kaçıyor. Vazgeç kaçsın buluruz. Kabir kazdığı yere git bak’ dedim.

Kabir başına gidince cesedin olduğu gibi durduğunu bana söyledi. Ben de ‘hemen sıfırdan gömer gibi tahtalarını üzerine koy, toprakla kapa’ dedim. Onlar Allah’ın emniyeti altında.

Yanında boş bir yer vardı. Annesini de onun yanına gömdük. Gidişatı yakınlarına anlatınca herkes ağladı dedi.

Bir başka mezarcınn da kabir kazımı sırasında bayıldığını söyleyen Yanmaz hadiseyi şöyle anlatıyor,

“Kabir yeri kazılırken yandaki kabirde açılma olmuş. Tahtaların arasından kefenli bir ceset gözükmüş. Kabirci bayılmış. Biz kabirciyi aradık. Ancak erişemedik.

Cenaze yakınları kabre bakmaya geldiğinde kabirciyi baygın bulmuşlar. Kabirci uyandığında açılan kabirden çok hoş bir kokunun geldiğini ve sonrasında kendinden geçtiğini söyledi.

Kabri açılan kadının cenazesi hiç bozulmamış. Yakınları kadının doğumda bebeğiyle can verdiğini söylediler.”

Bir cevap yazın