Sehpadaki Kadeh İzini 30 Saniyede Yok Edin

Ahşap sehpa ve masalarınızda oluşan kadeh izlerini arınmanın yollarını arıyorsanız, sizin için sıraladığımız usulleri kesinlikle sınamalısınız. İşte mobilyalardaki kadeh izlerini çıkarmanın basit yolları…

Sehpa ve masalarınızda oluşan kadeh izleri, kahve ve çay kirleri sizi her geçen gün daha fazla sizi rahatsız etmeye başladıysa bu teklifimize kesinlikle göz atın. Konutunuzun dekorasyonuna gölge düşüren bu izlerle mobilyalarınıza hasar vermeden başa çıkabilirsiniz.

Diş macunu

Kadeh altlığı kullanmayı bakımsızlık ettiğinizde karşı karşıya geleceğiniz bu izlerin kaybolması için gereksiniminiz olan tek şey diş macunu. Diş macununu kirli bölgeye sürün ve elinizle dağıtın. Takribî 30 saniye beklettikten sonra bir bezle ovmadan silin. Bu usul masa ve sehpalarınızdaki iz ve kirlerin kaybolmasına dayanakçı olacaktır ve çok daha önceki su kirlerini dahi çıkarmanıza yarayacaktır.

Mayonez ve kabartma tozu karışımı

Bir öteki usulse çok daha basit. Bir tatlı kaşığı mayonezin içine bir koli kabartma tozu koyun ve ikisini iyice birbirine karıştırarak bir krem elde edin. Oluşan bu karışımı kir olan bölgeye sürün. Kirlerin çıktığını göreceksiniz

Ütü usulü

Son olarak, pamuklu bir kıyafeti alıp kirli yüzeye yerleştirin ve üzerine buğusuz ütüyü koyup birkaç saniye bekletin. Kıyafeti sürükleyip kiri hakimiyet edin. Kir tamamen kaybolana kadar birkaç kere bu harekâtı yineleyin. Bu tekliflerle kirlerden urtulmanın oldukça basit olduğunu göreceksiniz..

Bu kirler nasıl önlenir?

Kadeh altlıkları

Orta masaların ve sehpaların malzemesine göre dayanıklılıkları da değişiklik gösterir. Bazı masa ve sehpaların üzerinde kesinlikle kadeh altlığı kullanmak gerekir. Aksi takdirde, sıcak bir kadeh masa ve sehpanın üzerinde, daire biçiminde sarih renkli bir iz vazgeçebilir.

Masa örtüsü

Masa örtüsü de kirler için kullanılabileceğiniz bir öteki yol. Ayrıca masa örtüleri dekorasyona da oldukça geçim sağlayabilir. Ne kadar ufak olursa olsun damlaları iyice silmeyi de unutmayın. Masanızda canlı çiçekler kullanıyorsanız, vazonuzun altına bir altlık yerleştirmeniz de olası.

Değişik Bir Usul de İzleyebilirsiniz ;

Bir cevap yazın