Sıcak Su İçmenin Sizi Donakaltacak 12 Bereketi

1. Kilo verme

Eğer birkaç kilo aşırınız olduğunu düşünüyorsanız metabolizmanızı sağlıklı bir şekilde muhafaza etmek için sıcak suyun size inanılmaz dayanağı olacaktır. Bunu başarmak için güne içine biraz limon sıkılmış sıcak su içerek başlayın. Metabolizmanızı hızlandırmanın yanı sıra sıcak su yağ dokusunun parçalanmasına da sponsor olacaktır…

2. Burnun ve boğazın temizlenmesi

Sıcak su içmek soğuk algınlıkları, öksürük ve boğaz sancısı için harikulade bir tabii çözümdür. Balgamı çözer ve vücuttan atılmasını kolaylaştırır. Bu sayede boğazı gevşetir, ayrıca burun tıkanıklıklarının giderilmesinde de sponsor olur.

3. Regl sancıları

Sıcak su regl sancılarının azaltılmasına sponsor olur. Suyun ısısının karın kaslarının üzerinde yatıştırıcı ve dindirici tesiri vardır ki bu nihayetinde kasılmaları ve spazmları azaltmaya sponsor olabilir.

4. Detoks

Sıcak su detoks konusunda inanılmaz bir sponsordur. Sıcak su içtiğinizde beden sıcaklığınız yükselmeye başlar bu da terlemenize neden olur. Bu olmasını istediğimiz bir şeydir çünkü zehirli maddelerin vücudumuzdan atılmasına sponsor olur. En iyi sonuç için, içmeden evvel suya bir miktar limon sıkın.

5. Erken yaşlanmanın önüne geçmek

Toksinleri vücudunuzdan uzaklaştırmak istemenizin bir sebebi vardır: zehirli maddeler sizi daha hızlı yaşlandırır. Sıcak su içmek elastikliği azalmış ve özgür radikallerin aşındırdığı deri hücrelerinin kendilerini yenilemesine sponsor olur böylece cildiniz daha genç ve yumuşak görünür.

6. Sivilceler ve siyah noktaların önlenmesi

Sıcak su vücudunuzu derinlemesine temizler ve sivilce oluşumunun ana sebeplerini ortadan kaldırır.

7. Sağlıklı ve canlı saçlar

Sıcak su içmek ayrıca yumuşak ve parlak saçlara sahip olmak için de idealdir. Saç köklerindeki sinir uçlarına enerji verir ve bunları aktif hale getirir. Bu saçlarınızın tabii canlılığını geri kazanmasında ve sağlıklı görünmesinde etkilidir.

8. Daha fazla saç!

Sıcak su içerek saç köklerinizi uyarmanın bir başka pozitif tesiri de saçlarınızın çoğalması ve daha sağlıklı uzamasıdır.

9. Kepeğin önlenmesi

Sıcak su saç derinizi nemlendireceği için, derinin kurumasının ve kepek oluşumunun önüne geçer.

10. Daha fazla kan dolaşımı ve daha sağlıklı bir sinir sistemi

Sıcak su içmenin bir başka önemli bereketi ise kaslarınızın ve sinir sisteminizin düzgün çalışması için önemli olan kan dolaşımını çoğaldırmasıdır. Ayrıca etrafındaki yağ birikintilerini dağılarak sinir sisteminizin daha sağlıklı işlemesine sponsor olur.

11. Sindirim

Sıcak su özellikle sindirim için çok faydalıdır. Çalışmalar yemek sırasında veya yemeklerden sonra soğuk su içilmesinin alınan gıdalardaki yağı sertleştirdiğini ortaya koymuştur. Bu bağırsaklarınızın iç duvarlarında yağ birikintileri oluşturarak bağırsak kanserine yol açabilir. Bununla birlikte, içtiğiniz bir bardak soğuk suyu sıcak su ile değiştirirseniz bu sorunla karşı karşıya kalmazsınız. Ayrıca sıcak su yemeklerden sonra yaşanan hazımsızlık sorunlarına da iyi gelir.

12. Bağırsak hareketleri

Sıcak su bağırsaklarınızın düzgün ve sancısız çalışmasına sponsor olur. Susuzluk kronik kabızlık sorunlarına yol açabilir. Bağırsaklarınızda dışkı birikmesi bağırsak hareketlerini yavaşlatır. Her zaman sabahları mideniz boşken bir bardak sıcak veya ılık su içilmesi önerilir. Bu su bağırsaklarınızda bulunan gelişigüzel bir kalıntıyı çözer ve bağırsaklarınızın daha düzgün ve sancısız çalışmasına sponsor olur.

Bir cevap yazın