Sigarayı Vazgeçmek İsteyene Parasız!

Sigara vazgeçme rehabilitasyonu alan 300,000 bireye sigortası olup olmamasına bakılmaksızın nikotin ilaçları fiyatsız verilecek

Rakamları 300,000’i geçmemek koşuluyla sigarayı vazgeçme rehabilitasyonu alanlara sosyal teminatı olup olmadığına bakılmaksızın nikotin replasman ve ilaçları fiyatsız verilecek.

Reuters’da yer alan habere göre; Bakanlar Heyeti’nun 6 Mayıs’ta Resmi Gazete’de yayımlanan ve emin kamu hizmetlerinden kimlerin fiyatsız veya indirimli faydalanabileceğini tanımlayan, “kamuda tasarruf kararnamesi” olarak öğrenilen kararnameye bu güzergahta geçici bir madde ilave eden kararı yayımlandı.

Buna göre, sigarayı vazgeçme rehabilitasyonu alanlar, rakamları 300,000’i geçmemek koşuluyla rastgele bir sosyal teminatı olup olmadığına bakılmaksızın Sıhhat Bakanlığı’nca temin edilerek birinci, ikinci ve üçüncü basamak sıhhat kuruluşlarına dağıtılacak nikotin replasman preparatları ile ilaçlardan, tütün bağımlılığı ve eğitim üniteleri kanalıyla yaralanmada “Tasarruf kararnamesi” kapsamı dışını yakalanacaklar.

“Sigarayı Vazgeçmek İsteyene Parasız!” üzerine 2 yorum.

  1. Ben kua hastasyım ve sigarayı çok mücadele ettim birakamadım ilac nikotın bantı Çilkleti hipnoz yok bırakamadım bende istiyorum bu ilaçsan yardımcı olursanız sevinirim

    1. Profesyonel destek almak için Dr. Erdoğan Zaim ile görüşebilirsiniz.
      0212 555 65 09
      0532 615 82 11

Bir cevap yazın