Siğiller İçin Konut İmali Natürel Rehabilitasyonlar

Siğiller genellikle dizlerde dirseklerde ve bedenin emin noktalarında alana gelebilen
zararsız yaradılışlardır. Bu oluşan kabarcıklar genellikle kendiliğinden basit basit kaybolmazlar. Ancak size vereceğimiz konut imali natürel rehabilitasyon usulleri ile siğillerden kurtulabilirsiniz.

Siğiller genellikle çocuklarda alana kazanç. Bu vaziyetin çocuklarda daha fazla oluşmasının en ehemmiyetli nedeni bağışıklık sisteminin bütün olarak büyümemesi suratındandır.  Ancak siğiller zaman zaman erişkinlerde de alana gelebilir ve geçmesi uzunca bir zaman alabilir.

Ama size vereceğimiz usullerle artık siğillerden korkmayacak hatta natürel usullerle siğillerden basitçe kurtulabileceksiniz.

İşte siğilleri rehabilitasyon edecek natürel usuller…

Toz maya usulü

Toz maya ve Hint yağını karıştırıp macun kıvamına getirin. Macun kıvamına getirdiğiniz bu karışımı gece siğil olan bölgeye sürün ve sabah sargılı bölgeyi açın. Siğil geçene kadar aynı usulü tekrarlayın.

Karbonatlı su usulü

Karbonatı suda çözdürün ve siğilin oluştuğu bölgeye bu karışımdan sürüp kuruyana kadar bekletin.  siğil kaybolana kadar emin aralıklarla tekrarlayın.

Ezilmiş sarımsak usulü

Siğilin üzerine iyice doğranmış sarımsağı sürün ve bekletin. Sarımsaktaki verimli mineraller siğilin kısa müddette kaybolmasını sağlayacaktır.

Sıcak su usulü

Yapılan araştırmalara gör,  sıcak suda bekletilen siğilli bölge, siğili yumuşatıyor ve orada alana gelen bakterilerin kısa müddette can vermesine neden oluyor. Ancak suyun cildinizi yakmayacak biçimde olmasına dikkat edin.

C vitamini tableti

Siğilleri C vitaminiyle kaplayın. Bir C vitamini tabletini azıcık suyla ezerek koyu macun kıvamına getirin. Bu macunu siğilin üzerine uygulayın ve üzerini sarın. C vitamini hafif asitli olduğu için, siğilin yok olmasına dayanak edecektir.

Havuç usulü

Havuçları robotta çektirin ve püre kıvamına getirin. Püre kıvamına gelen havuçlara zeytin yağı ilave edip karıştırın.  Günde iki kere siğilli bölgenin üzerine sürüp 30 dk bekletin.

Limon suyu usulü

Siğilin üzerine azıcık limon suyu sıkın ve doğranmış soğanla kapatın. Günde bir kere 30 dakika süresince uygulayın. İki üç hafta uygulamaya dkonutam edin.

Bir cevap yazın