Sinek Isırıklarının Kaşınmaması İçin Esrarengiz Yöntem

Sinek ısırıklarının geçmesi için ne sürüyorsunuz? Yoksa sabırla kaşıntının geçmesini mi bekliyorsunuz? Bu yolu evvelden hiç duymadınız.

Sinek ısırıkları yazın en büyük problemlerimizden bir tanesi. Kaşıntıyı yatıştırmak için limon kolonyası, soğuk su, sirke ve hem de tükürük gibi muhtelif yollar deneyim ediyoruz. Bir anne bebeğinin bedenindeki sinek ısırıklarını rehabilitasyon etmek için uyguladığı ilginç yolu anlattı.

Daily Mail’in haberine göre Jerrica Krathwohl adlı bayan 9 aylık kızı Ellianna’nın bedenini sinek ısırdığında kaşıntıyı yatıştırmak için onu küvette anne sütüyle deviriyor. Küvete bir ölçü sıcak su koyduktan sonra üzerine kendi göğsünden sağdığı sütü ilave ediyor.

27 yaşında olan anne ayrı olarak minik Ellianna’nın duyarlı cildine sürmek için anne sütü, hindistan cevizi yağı ve E vitaminini karıştırarak hane üretimi bir losyon hazırlıyor.

“Sütü ısıtıp soğuttuktan sonra kullanıyorum. Anne sütü çok yararlı. Onu deşarj oluyor.

“Anne sütünden takı yapmayı bile bildim. Kendime bir kolye yaptım, içine de kızımın saçından bir tutam koydum.”

Jerrica’ya 2007 seneninde polikistik over bulgusu teşhisi konuldu. Hekim hakimiyetinde hamile kalan genç bayan sütünün olmamasından korkuyordu ancak şimdi Jerrica’nın o kadar sütü oluyor ki sağıp ambalajlayarak donduruyor. Böylece öbür annelere de veriyor.

Bir cevap yazın