Sinüzite İspatlanmış En Natürel Çözüm

sinuzit doğal tedavi

Grip ve nezleden sonra kışı en çok hoşlanan hastalıkların başında gelen sinüzit; baş sızısı, burun tıkanıklığı, geniz akıntısı gibi pek çok meseleyi de birliktesi getiriyor. Btümörün ve göz etrafındaki kemiklerin içindeki boşlukların iltihaplanmasıyla sinüzitin oluştuğunu söyleyen uzmanlar sinüzite karşı şunları öneriyor;

Zencefil Çayı

Sinüzit sebebiyle oluşan baş sızılarında zencefil çayı sızıyı eksiltmede tesirlidir. Zencefil kökünü bir demlikte kaynatın, 15 dakika sonra için. Başınız ağrıdığı yarıyıllarda günde 2 bardaktüketebilirsiniz.

Üzüm

Üzümde irin önleyici biyoflavonoidler kapsar. Bu sebeple günde 1 avuç üzüm sinüzite iyi gelir.

Tarçın

Tarçın

Kekik, karanfil, tarçın sinüzit cerahatlerinin ve buna bağlı sızıların eksilmesinde tesirlidir.

Kekik Çayı

Kekik çayı içebilirsiniz, içtiğiniz suyun içerisine bir dal yeşil karanfil koyabilirsiniz.

Karabaş Otu

Antibakteriyel özelliğe sahiptir. Sarımsak, yeşil ve ginseng çayını da içebilirsiniz.

Zeytin

Zeytin yaprağı çayı da sinüzit sızılarında tesirlidir.

Elma Sirkesi

Bağışıklık sistemini kuvvetlendiren elma sirkesi, aynı zamanda sinüzit rehabilitasyonunda da kullanılır. Bir bardak suya birkaç kaşık elma sirkesi karıştırarak harcayın.

Kivi

C Vitamini için bolca taze sebze-meyve yiyin. Meyvelerin yalnızca suyunu içmektense yemeyi seçim edin. Kivi, mandalina ve portakal harcayın.

Yoğurt

Besinle alınan çinko da ehemmiyetli bir bağışıklık artırıcıdır ve antienflamatuvar cerahati eksilterek sızı kesici özelliği olabilir. Deniz mahsulleri, et, tavuk, süt, yoğurt, fasulye, fıstıklar ve bütün hububatlar harcayın.

Bir cevap yazın