Sirke ve Karbonat Beraber Kullanınca

Karbonat Çok ehemmiyetli Bir Madde Gibi Görünmese de Karbonatın Mucizevi Yararları Saymakla Bitmiyor. Bir Çok Alanda Kullanılan Karbonatın

İşte Mucizevi Etkileri

Bademcik İrininde 1/2 çay kadehi suya 1 çay kaşığı karbonat ilave edip gargara yapın

Tırnak Bakımında 1 kase ılık su içerisine 1 çay kaçığı karbonat ilave edin ve elleriniz 15 dakika suda bekletin, tırnak dipleriniz yumuşacık olacaktır.

Diş Pakliğinde ve Diş Parlatmada 2 günde 1 karbonatla yavaş bir biçimde dişlerinizi fırçalayın 2 damla çilek suyu da ilave edebilirsiniz

Saç Pakliğinde Jöle veya sprey kullanımı sonrası saç pakliğinde orta boy bir şampuanın içerisine 1 çay kaşığı karbonat karıştırarak saçını yıkayın

Parlak ve Canlı Bir Cilt İçin Surat arınma kreminin içerisine 1/2 çay kaşığı karbonat karıştırıp cildinize 2-3 dakika usulca masaj yaparak uygulayın

Sigara Kokusunu Önlemede Karbonat ve sirkeyi karıştırıp odanın bir köşesine koyun odadaki kokuları yok edecektir.

Halıdaki Kokuları Gidermek İçin 1-2 avuç karbonatı halının her tarafına serpin ve 1-2 saat bekletin sonrasında elektrik süpürgesi ile iyice süpürün.

Buz Dolabında Oluşan Kokuları Gidermek İçin 1 kase karbonatı buzdolabının bir köşesine koyun 4-5 gün geçince karıştırın ayrıca sebzeleri ve meyveleri gözetici tesiri vardır.

Yağ Kirlerinde Kirin üzerine karbonat dökün ve azıcık nemlendirin. Bir iki saat beklettikten sonra döktüğünüz bölgeyi silin.

Lavabo Açmak İçin 1 su kadehi karbonatı lavabonuza dökün ve üzerine bir bardak sirke dökün ardından 2 litre kaynamış su ilave edip lavaboyu boşaltın

Lavabo Arınmada Lavabonuza karbonatı döküp limonla ovun, parlatıcı tesiri de vardır.

Rutubet ve Küf Kokusu İçin Dolabınızın bir köşesine ağzı sarih bir kapta karbonat koyun naftalin hoşlanmayanlar için iyi bir koku gidericidir.

Çamaşır Makinasında Deterjan ölçüsünü yarı yarıya eksilterek karbonat ilave ederek bitirin daha sıhhatli bir biçimde çamaşırlarınız temizlenecektir.

Ter Kokusu İçin Banyo sonrasında yarım çay kaşığı karbonatı koltuk altınıza sürün ve ovuşturun koltuk altınız ter kokmayacaktır.

Kettle ve Termos Pakliğinde 2 kaşık karbonatı içerisine atınız üzerine kaynamış su ilave ediniz 1-2 saat bekletiniz ve yıkayınız pırıl pırıl olacaktır.

Bir cevap yazın