Şişmiş Ayak ve Ayak Bileğine Sınanmış 3 Natürel Çözüm

Ödem ya da şişme, beden dokusunda akışkanların anormal birikmesidir. Gebelik, yüksek tansiyon ve böbrek problemleri gibi bir çok neden ödeme neden olabilir.
Ödem bedenin rastgele bir parçasında oluşacağı gibi, en çok ayaklarda, bileklerde, bacaklarda, kollarda ve ellerde görülür.

Bazen bu gidişat sızılı olmaz, fakat yeniden de rahatsızlık verir. Siz yeniden de bir ayağınızda ya da bacağınızda öbürüyle mukayese etildiğinde şişlik görürseniz, hekime danışmalısınız. Çünkü kan pıhtısı oluşmuş olabilir.

Bugün sizlere şişmiş ayak ve ayak bileğinize uygulayabileceğiniz 3 tane natürel ve tesirli kür sunacağız.

 Ayak Şişmesine Karşı Öneri Edilen 3 Natürel Tedavi

1. Ayak Kabarıklığına Nane Banyosu En çok öneri edilen usul:

Malzemeler

  •  Yarım kadeh nane yaprağı
  •  4 kadeh su

Uygulanışı

Nane yapraklarını suyla bir tencereye koyun, 10 dakika kaynatın. Sonra ateşten alıp 10 dakika
soğumasını bekleyin. Suyu bir kovaya alın ve ayağınızı otuz dakika içinde bekletin.

2. Tonik Banyosu

Kulağınıza belki absürt gelecek ama tonik banyosu yapmak şişmiş bileklere ya da ayaklara gerçekten çok iyi geliyor. Ayağınızı sıcak tonik suyunaya da soğuk suya, sizin seçiminiz sokun ve 30 dakika bekletin. Köpükler ve kinin ödeminizi azaltacak.

3. Epsom Tuzu ile Tuz Banyosu

Epsom tuzu adaleleri hafifletmeye çok iyi kazanç. Bir avuç epsom tuzunu ayak bileğinizi kapatacak kadar yüksekliği olan bir kova suya ilave edin. Ayağınızı dinlendirin.

Not: Epsom Tuzu Nedir? Epsom tuzu natürel bir biçimde oluşan bir mineraldir. Magnezyum sülfür, oksijen ve sülfat kapsayan inorganik bir tuz çeşididir. İngiliz tuzu olarak da öğrenilir.

Bir cevap yazın