Sivrisinekleri Konuttan Kovma Yöntemi – Sivrisinek Tuzağı

Sivrisinek Tuzağı Yapın, Konutunuzdan Sivrisinekleri Kovma Yöntemi

Özellikle yaz aylarının kabusu haline gelen sivrisinekler hayat niteliğimizi oldukça düşürmektedir. Uykuda, seyahat ederken veya evinizde dinlenmek istediğinizde minik bir sivrisinek tüm tasarılarınızı bozabilir. Çok süratli bir biçimde de üremeleri sebebiyle bir an evvel yok faktörün usullerini bilerek uygulamalısınız. Sizler için çok tesirli sivrisinek kovucu usuller hazırladık.

Sivrisinekleri yok etmek için marketlerde satılan pahalı kimyevi maddeleri de seçim edebilirsiniz. Fakat hem özellikle kapalı civarlarda bu kimyevi maddelerin kullanılmasının hasarlı olması hem de ekonomik olmaması nedeniyle seçim etmeyebilirsiniz. Bu nedenle sizin için evinizde natürel usullerle hazırlayacağınız ve sivrisinekleri uzaklaştıracağınız usullerden bahsedeceğiz…

Elma Sirkesi ile Sivrisinek Kovma

Hemen hemen her evde rahatlıkla olan bu madde sayesinde çok basit bir biçimde sivrisineklerden kurtulabilirsiniz. İlk olarak yapmanız gereken yarım su kadehi elma sirkesini ısıttıktan sonra içerisine bir kaç damla deterjan damlatın ve karıştırın. Karışımı bir su kadehinin içerisine koyun ve ağzını streç le kapatın. Strecin üzerine delikler açın ve sineklerin çok olduğu bir yere bu kadehi vazgeçin. Elma sirkesinin kokusuna tahammül edemeyeceklerdir.

Sivrisinek Kovucu Kırmızı Şarap

Şarap sivrisineklerin beğendiği bir meşrubattır. Yarım su kadehi şarap ile 1 buçuk su kadehi suyu karıştırın. Bir kabın içerisine koyun ve üzerini streç ile kapatıp delikler açın. Sineklerin çok olduğu bir bölgeye koyun. Şarap beğenen sineklerin halini görünce şaşıracaksınız.

Limon yağı ile Sivrisinek Tuzağı

Limon kokusu da tıpkı sirke gibi sineklerin hoşlanmadığı kokulardan bir tanesidir. Bir sprey şişesinin içerisine 2 su kadehi sıcak suyu koyun. Ardından içerisine 10-15 damla limon suyu ilave edin. Sineklerin çok olduğu yerlere sıkın ve bekleyin.

Şeker, süt ve kara biber Kullanarak Sivrisinekleri Konuttan Kovma

Eğer evinizde son kullanma tasviri geçmiş bozulmuş süt ve süt mahsulleri varsa bunları da sinekleri yok etmek emeliyle kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken 2 su kadehi sütü ısıtın içerisine 8 yemek kaşığı şeker ve 4 yemek kaşığı karabiber ilave edin.

Bu karışımın kokusu sinekleri cezbetmektedir. Onları bu biçimde tuzağa düşürebilirsiniz. Hazırladığınız karışımı bir kadehe koyun ve üzerini streçle kapatıp delikler açın.

Artık meyve ve sebzeler ile Sivrisinek Kovan Yöntem

Sinekler sebze ve meyvelere çok kazançlar. Bu sebeple artık meyve ve sebzelerinizi sinekleri tuzağa düşürmek için kullanabilirsiniz. Yapmanız gereken bir kadehin içerisine bir ölçü sebze veye meyve parçası koymak. Ardından üzerine yukarıyada yazdığımız akışkan karışımlarından bir tanesini dökün. Sivri sineklerin bu tuzağınıza da hemen düştüklerini göreceksiniz.

Bir cevap yazın