Siyah fasulye ile Diyabetik ayak rehabilitasyonu nasıl yapılır

Siyah fasulye ile Diyabetik ayak rehabilitasyonu nasıl yapılır

Siyah fasulye ile Diyabetik ayak rehabilitasyonu nasıl yapılır: Natürel yollarla diyabetik ayak hastalığının rehabilitasyonu siyah fasulye ile yapılır. Diyabetik ayak kan şekerinin çoğalması neticeyi ayaklarda ortaya çıkan bir gidişattır. Ayaklardaki damarların kan şekeri ile imha olması, tıkanması ve yapısının bozulması halinde yara biçiminde görülür ve yaşamımızı negatif etkiler.

Diyabetik ayak rehabilitasyonu uzun ve sıkıntılıdır fakat siyah fasulye ile süratli ve basit bir biçimde yapabilirsiniz. Şeker hastalarının yaralarının iyileşmesi uzun sürer zira şeker hücrelerin kendini onarmasını yavaşlatır, bedeni besleyen damarların tıkanmasına ve yapısının bozulmasına neden olur.

Bu surattan diyabeti olan hastaların yaralarının hakimiyeti ileride oluşabilecek ciddi karmaşıklıkların önüne geçmek için hayati ehemmiyet taşımaktadır. Özellikle ayakta oluşan sıradan bir yaralanmada kan tazyikini eksiltmek çok ehemmiyetlidir, olasıysa yara üzerine basmamaya dikkat edin tekerlekli sandalye ile dolaşmak rehabilitasyon sürecini süratlendirecektir. yarayı dezenfekte etmek, cilt dokusunu arınmak, ölü hücreleri bölgeden temizletmek enfeksiyon tehlikesini eksiltici tedbirlerdir.

Şimdi de Siyah fasulye ile Diyabetik ayak rehabilitasyonu nasıl yapılır buna geçelim. Marketten aldığınız siyah fasulyeleri ezerek toz haline getirin. Daha sonra ayağınızdaki yaraya tozu serpin ve sargı ile sarın.

Bu harekâtı her gün ayağınızı dezenfekte ettikten sonra uygulayın. Verimini kısa vakitte göreceksiniz.

SİYAH FASULYENİN YARARLARI NELERDİR?

A, B2, B3, B6 ve B9 vitamini, folik asit, kalsiyum, fosfor, çinko, magnezyum, bakır, demir ve manganez gibi mineralleri kapsar. Aynı zamanda yüksek oranda lif kapsar.

Yapılan araştırmalara göre, siyah fasulye sindirim sistemine gevşetir. Nohut ve mercimek gibi bakliyatlara oranlara sindirimi daha basittir. Kabızlığı önler. Sindirim sisteminin sıhhatini de korur.

Kan şekerini dengeleyici özelliği vardır.

Kardiyovasküler başka bir deyişle kalp hastalıklarına karşı koruma sağlar. Kalp krizi ve felç geçirme tehlikesini eksiltir. Kalp ve damar hastalıklarına iyi kazanç.

Sinir sistemine fayda sağlar. Kolesterolü düşürücü tesiri olması da siyah fasulye yararları arasındadır. Kanserli hücrelerin gelişmesini yavaşlatır, bir hayli kanser cinsine karşı koruma sağlar.

Siyah fasulye ile Diyabetik ayak rehabilitasyonu nasıl yapılır

Yüksek oranda molibden kapsar. İçeriğindeki molibden sayesinde iktidarsızlığa da iyi kazanç. Alzheimer ve parkinson hastalıklarına karşı koruma sağlaması da verimleri arasındadır.

İyi bir kalsiyum ve fosfor kaynağı olması nedeniyle kemik ve eklem yapısına gözetir. Romatizmal hastalıklara iyi kazanç. Kan tazyikini düşürücü tesiri vardır. Bu sayede hipertansiyon için bereketli bir bakliyattır. Gut hastalığına iyi gelmesi de siyah fasulye yararları arasındadır.

Selenyum çoğu meyve ve sebzelerde bulunmayan bir mineraldir. Ancak siyah fasulyede bulunur. Bu mineral karaciğerin pakliğinde rol oynar ve kansere neden olan bazı bileşiklerin atılmasına destekçi olur. Ayrıca selenyum bedende cerahat yaradılışını önler ve ur sihrime oranını eksiltir.

Yüksek lif içeriği sayesinde tokluk hissi oluşturur, uzun zaman tok meblağ. Kilo vermeye de destek eder.

Gastrit gibi mide rahatsızlıklarına fayda sağlar. Bedenden zehirli maddeleri atar.

Enerji verir. Bedendeki stresi eksiltir. Yaraların seri iyileşmesine katkı sağlar.

Kansızlık başka bir deyişle kansızlık rahatsızlığına iyi kazanç. Sütun kanserine karşı koruma sağlar.

Bir cevap yazın