Siyah Nokta ve Ciltteki Kirleri Geçirme Usuli

Siyah Nokta ve Ciltteki Kirleri Geçirme Usuli
Siyah noktalar genellikle burun ve çevresinde oluşan devamlı kendini tekrarlayan can kısıcı noktalardır. Siyah noktalardan kurtulmak için bir çok usul sınarız. Fakat bu usullerden en sıhhatli ve kesin çözüm verenin natürel usuller olduğunu unutmamalıyız.

Siyah Noktaları Geçirmenin Yolları Nelerdir?
Limon Yoğurt Karışımı İle Siyah Noktaları Geçirme; Bir kase yoğurdun içerisine 1 adet limonun suyunu karıştırın. Hazırladığınız karışımı suratınıza iyice yedirin ve 15 dakika kadar bekletin. 15 dakika sonra suratınızı ılık su ile durulayın. Limonun sivilceleri kurutucu ve siyah noktaları yok edici özelliği vardır. Ayrıca cildinizi dezenfekte eder. Yoğurt ise cildi besler ve ıslatır. Bu maskeyi haftada 1 kere kesinlikle uygulayın.

Limon Bal Karışımı İle Siyah Noktaları Geçirme; 1 tane limonu ortadan ikiye parçalan ve yarısının üzerine 3-4 damla bal damlatın. siyah noktalarınızın olduğu bölgeye bu limonu iyice sürün. Karışımı suratınıza sürdükten sonra 5 dakika bekletin. Ardından suratınızı soğuk su ile durulayın.

Diş Macunu İle Siyah Noktalardan Kurtulma; Siyah noktalarınızı arınmak için yeni bir diş fırçası edinin. Bu diş fırçasına bir ölçü diş macunu sıkın ve siyah noktalarınızın olduğu bölgeleri masaj yaparak fırçalayın. Siyah noktalar gidene kadar bu operasyona devam edin.

Elma Sirkesi ve Karbonat Karışımı İle Siyah Noktalardan Kurtulma; Bir ölçü elma sirkesinin içerisine karbonatı karıştırın. Karışımı siyah noktalarınızın olduğu bölgelere sürün. Bir vakit sonra durulayın.

Kil ve Elma Sirkesi İle Siyah Noktalardan Kurtulma; Bir ölçü kil ile elma sirkesini karıştırın. Hazırladığınız bu karışımı suratınıza sürün. Maske kuruduktan sonra ılık su ile temizleyin.

Zeytinyağı ve Karnabahar Yaprağı İle Siyah Noktaları Geçirme; Takribî 7-8 adet karnabahar yaprağını ve 2 yemek kaşığı zeytinyağını beraber mikserden geçirin. Ardından siyah noktaların olduğu bölgeler yoğunlukta olmak üzere tüm cildinize bu maskeyi yayın. 10 dakika beklettikten sonra suratınızı ılık su ile durulayın. Karnabahar yapraklarının ciltte arınıcı bir işlevi vardır. Haftada 2 kere bu karışımı uygulayın.

Bir cevap yazın