Siyah Nokta Ve Sivilcelerden Süratlice Kurtulmanın 9 Yolu

Berrak ve hoş bir cilt, bireyin hoşluğunun ana unsurlarından biridir. Sıhhatli ve harikulade bir cilde sahip olmanın kesin bir yolu, her gün ona itina ile bakmaktır.

Drsağlık takımı olarak natürel ve ilaçsız usuller ile Siyah noktalardan ve sivilcelerden kurtulmanız için sizlere dayanakçı olacak en iyi çözümlerin bir listesini hazırladık.

Limon + Bal + Şeker


Bir limonu yarıya kesin ve yarım limonun yüzeyini örtecek kadar bal dökün. Ardından balın üstüne iki tutam şeker serpin şeker kamışı kullanın daha basit olur ve meseleli bölgelere dairesel bir hareketle sürün daha sonra hafifçe masaj yapın.
Operasyonu haftada bir kereden fazla tekerrür edin.

Vazelin + Streç


Bu usulü kullanmak için en uygun zaman, duştan hemen sonra, sıcak suyun gözeneklerinizi açmış olduğu zamandır. Rehabilitasyon edilmesi gereken, etkilenen bölgeye Vazelin uygulayarak başlayın. Bitirdikten sonra, vazelin üzerinden streç filmi yerleştirin. Bandaj hala yerinde iken, sıcak havlu uygulayın ve oda sıcaklığına geri dönene kadar bekletin. Ardından suratınızdaki Vazelin tümünü çıkarmak için elinizi teninize sürtün ve siyah noktaların gözenekleri tıkadığı yerleri hafifçe sıkarak onları çıkarın. Bu sayede çok basit çıkacaktır. Son olarak, cildinizi losyona daldırılmış bir pamuk ile silin.
Bu operasyonu ayda bir veya iki defa yapın.

Hindistan Cevizi Yağı + Uçucu yağlar

Bir kavanozda, 1/4 fincan hindistancevizi yağını hafifçe yumuşatın mikrodalgada 10 ila 15 saniye bunu yapabilirsiniz. Sonra hindistancevizi yağını 10 damla limon, lavanta ve çay ağacı yağı ile birleştirin ve yumuşayana kadar iyice karıştırın. Suratınızı yıkadıktan sonra sabah ve akşam cildinize uygulamak pamuklu kullanın.
Karışım oda sıcaklığında kapalı bir kavanozda saklanmalıdır.

Tarçın + Yulaf Unu

Bir çay kaşığı yulaf ununu, aynı ölçüde tarçın tozu ile karıştırın. Biraz sıcak su ilave edin ve iyice karıştırın. Karışım çok kalın bir kremin kıvamında olmalıdır. Bu karışımı parmak uçlarınızla hafifçe suratınıza dairesel hareketle uygulayın. Takribî 1 dakika ovun ve sonra suratınızı soğuk suyla iyice yıkayın. Lütfen dikkat: tarçın cilde uygulandığında karıncalanmaya neden olabilir, ancak surat yıkandıktan sonra kaybolur.
Bu çözüm ayda iki kezden fazla kullanılmamalıdır.

Aktif Kömür + Yeşil Kil

Aktif kömür tozu, 1 çay kaşığı yeşil çam, yarım çay kaşığı sıcak su karıştırın. Karışım pürüzsüz ve topaksız oluncaya kadar iyice karıştırın. Maskeyi bir sünger veya fırça ile suratınıza uygulayın. Maskenin tamamen kuruyana kadar birkaç dakika bekletilmesini sağlayın, daha sonra soğuk su ile iyice yıkayın.
Bu operasyonu haftada bir veya iki defa yaparsanız, pak gözenekleriniz kalıcı olacaktır.

Hindistan Cevizi Yağı + Kahve Telvesi

1/2 fincan taze kahve tozu ile 1/2 fincan hindistan cevizi yağını azıcık ısıtmak için mikrodalga fırına koyun birleştirin. Karışımın bir kısmını şipşak kullanın ve suratını dairesel hareketlerle hafifçe masaj yapın. Fırçaladıktan sonra, karışımı suratınızda 5 dakika vazgeçin, sonra soğuk suyla iyice yıkayın. Operasyonu haftada bir defa tekrarlayın.
Kalan karışımı teneke kolilerine veya buz tepsilerine ufalan ve bir dondurucuya koyun.

Aloe Vera + Beyaz Kil + Uçucu Yağlar

2 çay kaşığı beyaz kil ve 1 çay kaşığı aloe vera jelini karıştırarak başlayın. Sonra 1 çay kaşığı sade distile su ve 3 damla ylang ylang ve lavanta yağını ilave edin. Bir sırça veya seramik kapta, karışımın pürüzsüz olana kadar tüm malzemeleri iyice karıştırın. Maskeyi bir sünger veya fırça ile suratınıza uygulayın ve takribî 10 dakika bekletin. Ilık su ile durulayın.
Bu maske ayda iki defa kullanılabilir.

Yuluf Ezmesi + Bal + Zeytinyağı + Yoğurt

Bir mixere 1/4 su kadehi yulaf ezmesi, 2 çay kaşığı yoğurt, 2 çay kaşığı bal ve 2 çay kaşığı zeytinyağı koyun ve iyice karıştırın. Karışımı pak suratınıza uygulayın, 1-2 dakika dairesel bir hareketle fırçayla sürün. Daha sonra ılık su ile yıkayın. fırçaya rahatsız edici gibi görünen son derece duyarlı cildiniz varsa, fırçalamayın! Karışımı surat maskesi olarak kullanın ve takribî 5-7 dakika süresince cildinize vazgeçin.

Bu Çözümü haftada bir veya iki defa kullanın

Şeker + Bal + Zeytinyağı + Vanilya Özütü

Bir kapta 1/4 bardak beyaz şeker ile 1/4 fincan esmer şekeri birleştirin ve karıştırın. 1/4 su kadehi zeytinyağı ilave edin ve iyice karıştırın. Ardından 1 çorba kaşığı bal ve 1/2 çay kaşığı vanilyalı özütü karıştırın. Pürüzsüz olana kadar tüm malzemeleri iyice karıştırın ve bu karışımı rastgele bir meseleli bölgeyi ovmak için kullanın. Ilık su ile durulayın.

Bu rehabilitasyonu haftada bir defa kullanın. Oda sıcaklığında hava geçirmez bir kavanozda gizleyin.

Bir cevap yazın